VIDEO Atalante nestačilo ani rýchle dvojgólové vedenie, Fiorentina sa na Plzeň naladila remízou

Uprostred hráč Atalanty Bergamo Gianluca Scamacca oslavuje gól Uprostred hráč Atalanty Bergamo Gianluca Scamacca oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Spada/LaPresse

RÍM - Futbalisti Fiorentiny remizovali v dohrávke 32. kola talianskej ligy 1:1 s Janovom a už päť zápasov čakajú na výhru.

Fiorentina, ktorá minulý týždeň uhrala na západe Čiech bezgólovú remízu, mohla ísť dnes proti Janovu v 25. minúte do vedenia, gól Belottiho ale po zásahu videorozhodcu neplatil kvôli ofsajdu. Ako prví tak skórovali hostia, keď Gudmundsson krátko pred prestávkou premenil pokutový kop.

Aspoň remízu zabezpečil Fialkám Ikoné, ktorý sa trafil v 54. minúte. Fiorentina bodovala po dvoch porážkach a v tabuľke jej patrí 10. miesto. Janov je o dve priečky za ňou.

Atalante nestačilo rýchle dvojgólové vedenie

Bergamo viedlo po 18 minútach nad Veronou už 2:0, ale hostia v druhom polčase boli rovnako úspešní a po remíze 2:2 sa o bod vzdialili zostupovému pásmu. Atalanta sa tak ideálne nenaladila na štvrtkovú odvetu Európskej ligy s Liverpoolom, avšak do nej pôjde s trojgólovým náskokom.

Slovenský reprezentant Tomáš Suslov hral za hostí do 77. minúty, v 42. minúte dostal žltú kartu. Jeho spoluhráč Ondrej Duda nehral pre zranenie.