Forma starého pána biatlonu budí hŕbu rešpektu: Bö sa už rozhodol, či bude pokračovať v kariére

Nórsky biatlonista Tarjei Bö na trati počas šprintu na 10 km počas Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene Nórsky biatlonista Tarjei Bö na trati počas šprintu na 10 km počas Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

OSLO - Nórsky biatlonista a druhý muž uplynulého ročníka Svetového pohára Tarjei Bö bude aj v budúcej sezóne pokračovať v kariére.

Tridsaťpäťročný rodák zo Strynu a trojnásobný strieborný medailista z tohtoročných majstrovstiev sveta v Novom Meste na Morave má ďalej motiváciu. Medzinárodná biatlonová únia to uviedla na svojom webe.

"Bola to veľmi dobrá sezóna. Ako po športovej stránke, tak aj z hľadiska toho, že ma to veľmi bavilo," povedal Bö. "Je pekné vidieť, že sa môžem aj v 35 rokoch stále zlepšovať. Dodalo mi to veľkú motiváciu," doplnil víťaz Svetového pohára zo sezóny 2010/11.

Bö ovládol v uplynulej sezóne seriálu hodnotenia šprintov. V individuálnych pretekoch bol deväťkrát na stupňoch víťazov, raz zvíťazil. Patril tiež k stabilným členom úspešných nórskych štafiet. V konečnom hodnotení SP nestačil len na mladšieho brata Johannesa Thingnesa, za ktorým zaostal o 182 bodov.

Trojnásobný olympijský víťaz a jedenásťnásobný majster sveta videl príčinu úspechu v tom, že zladil športový a súkromný život. "Nikdy som nebol v biatlone tak dobrý, ako potom, čo som spoznal Gitu. Je veľkou súčasťou toho všetkého a mojím tajným trénerom," spomenul Bö svoju snúbenicu.

Tridsaťpäťročný Nór bude ďalej jedným z najskúsenejších biatlonistov v SP. Po sezóne naopak ukončili kariéru Nemec Benedikt Doll alebo Švéd Peppe Femling.

Viac o téme: Tarjei Bö
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy