FOTO Na túto správu čakal celý cyklistický svet: Vingegaard rozjasal svojich fanúšikov

Dánsky cyklista Jonas VingegaardDánsky cyklista Jonas Vingegaard Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Fabio Ferrari

VITÓRIA - Dvojnásobný víťaz Tour de France Jonas Vingegaard opustil nemocnicu dvanásť dní po ťažkom páde v pretekoch Okolo Baskicka.

O prepustení dánskeho cyklistu z univerzitnej kliniky vo Vitórii informovala jeho stajňa Visma-Lease a bike. Či bude po zlomenine kľúčnej kosti, niekoľkých rebier a poranení pľúc schopný nastúpiť k obhajobe titulu na Tour, zatiaľ nie je jasné.

"Chcel by som poďakovať celému lekárskemu tímu, ktorý sa o mňa dobre staral. A chcem sa poďakovať všetkým za morálnu podporu. Teraz je čas sa plne zotaviť," uviedol Vingegaard vo vyhlásení.

 

 

Dvadsaťsedemročný jazdec bol jedným z dvanástich cyklistov, ktorí v 4. etape pretekov Okolo Baskicka nezvládli vo vysokej rýchlosti ostrú pravotočivú zákrutu a vyšli z cesty.

Okrem zlomeniny rebier a kľúčnej kosti, kvôli ktorej podstúpil minulý týždeň operáciu, utrpel aj pneumotorax a pomliaždenie pľúc.

Vedľa Vingegaarda sa karambolu nevyhli ani ďalší favoriti. Zlomeninou kľúčnej kosti a lopatky odniesol nehodu majster sveta v časovke Remco Evenepoel, na zemi skončil aj Primož Roglič zo Slovinska, ktorý vyviazol bez zlomenín.

Viac o téme: Jonas Vingegaard
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Cyclingnews
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá