VIDEO Nevyberavý zákrok: Pánik fauloval Hrehorčáka, potom ho ešte atakoval nohou do hlavy

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: Profimedia

PRAHA - Pardubický hokejový útočník Richard Pánik dostal za atak na Patrika Hrehorčáka z Třinca v závere utorkového prvého finále play-off českej extraligy pokutu vo výške desiatich percent mesačného platu, zastavenú činnosť ale nemá a nebude tak chýbať v zostave Dynama v dnešnom druhom súboji série.

Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja informovala o rozhodnutí predsedu disciplinárnej komisie Viktora Ujčíka na webe.

Pánik fauloval Hrehorčáka 48 sekúnd pred koncom stretnutia, ktoré Třinec vyhral 2:1. Svojho krajana najprv zasiahol vysokou hokejkou, po Hrehorčákovom páde na ľad ho ale ešte atakoval nohou do hlavy. Rozhodcovia Antonín Jeřábek a Lukáš Kvetoň Pánika vylúčili na dve minúty za prvý prehrešok, disciplinárna komisia ale riešila následný zákrok tridsaťtriročného hráča.

"Disciplinárna komisia tento kontakt zistila ako prejav nešportového správania a s prihliadnutím na minimálnu intenzitu kontaktu sa rozhodla pre trest v rovine finančného postihu," uviedli predstavitelia APK LH v tlačovej správe.

Viac o téme: Richard Pánik Oceláři Třinec Patrik Hrehorčák Dynamo Pardubice
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/AK APK LH
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy