Vedenie Montrealu nechcelo na nič vyčkávať: Dôležitá informácia pre Slafkovského a spol.

Tréner Martin St-Louis rozdáva pokyny hráčomTréner Martin St-Louis rozdáva pokyny hráčom Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

MONTREAL - Klub zámorskej NHL Montreal Canadiens si uplatnil opciu v zmluve s trénerom Martinom St. Louisom s platnosťou do konca ročníka sezóny 2026/2027.

Sezóna 2023/2024 bola pre neho druhá kompletná v pozícii hlavného kormideníka "Habs." Canadiens, za ktorých odohral druhú sezónu slovenský útočník Juraj Slafkovský, obsadili 15. miesto vo Východnej konferencii a tretíkrát za sebou nebudú účinkovať v play off.

St. Louis prišiel do Montrealu 9. februára 2022, keď nahradil Dominiquea Ducharmea, predtým nemal z NHL žiadne trénerské skúsenosti.

"Všetci v našom trénerskom štábe sú múdri a správne motivovaní. Venujú sa svojej práci a náprave chýb. On vie, že nepozná odpovede na všetko, ale je schopný premýšľať o tom, čo robí ako tréner. My vieme, kde máme nedostatky podľa analytických dát a musíme mu pomáhať v hľadaní riešení," poznamenal generálny manažér Kent Hughes.

Bývalý útočník St. Louis odohral v NHL 1134 zápasov, v sezóne 2003/2004 získal Stanleyho pohár a od roku 2018 je člen Hokejovej siene slávy v Toronte. Canadiens pod vedením St. Louisa obsadili v oboch sezónach 15. miesto v konferencii, no v nedávno skončenej si bodovo polepšili zo 68 na 76 bodov. Zlepšilo sa aj ich gólové skóre z vlaňajšieho 232:307 na 236:289.

"Je toho na neho veľa a myslím si, že je hrdý na to, že sa tím pod jeho vedením zlepšuje. My to vidíme a neustále sa o tom rozprávame. Viackrát sme si povedali, že na nás robí veľký dojem a že je to ten správny človek pre našu organizáciu," konštatoval výkonný viceprezident Canadiens pre hokejové operácie Jeff Gorton.

St. Louis počas pôsobenia v Montreale zapracoval do tímu draftovú jednotku 2022 Juraja Slafkovského. Ten zažil individuálne vydarenú základnú časť 2023/2024, v ktorej odohral všetkých 82 zápasov. S 50 kanadskými bodmi za 20 gólov a 30 asistencií bol štvrtý v tímovej produktivite.

Viac o téme: NHL Montreal Canadiens Martin St. Louis Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Canadiens Montréal
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy