Ani neviem, ako to nazvať slušne... Druhý skrat Pánika, tréner musel reagovať

Richard Pánik v drese PardubicRichard Pánik v drese Pardubic Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Hokejisti Pardubic dokázali v druhom finálovom súboji českej extraligy zdolať Třinec 6:3 a vyrovnali stav série na 1:1.

Duel, v ktorom išlo domácim hokejistom o veľa, potešil, ale aj zarmútil slovenských fanúšikov. Dobrými momentami sa zaskveli najmä dvojbodový Čerešnák a Hudáček.

Zle-nedobre ale dopadol obranca Třinca Martin Marinčin. Toho ešte v prvej tretine dohral kapitán Pardubic Lukáš Sedlák a reprezentačný bek odišiel z ľadu len s pomocou lekárov a do hry už nezasiahol.

Zranený Martin Marinčin na Galéria fotiek (2) Martin Marinčin leží na ľade po zákroku vo finále Zdroj: Profimedia

"Keď sme to videl, tak mi bolo zle. Bola to ťažká strata," povedal tréner "oceliarov” Zdeněk Moták. Aký je stav Marinčina, nešpecifikoval. Po stretnutí ale urastený Slovák zamieril rovno do nemocnice. Táto správa zarmútila aj reprezentačného kouča Craiga Ramsayho, ktorý s Marinčinom rátal na blížiace sa MS v hokeji.

Keď hrá hokej, je nezastaviteľný 

Okrem Čerešňáka a Hudáčka sa strelecky dokázal presadiť aj hriešnik z prvého zápasu Richard Pánik. Prečo hriešnik? Lebo v prvom dueli si obrokčuľoval slovenského reprezentanta Patrika Hrehorčáka, ktorému následne holeňou trafil do hlavy. Neúmyselne? Šéf disciplinárnej komisie mu udelil dodatočný trest a strhol mu 10 % z platu. Do zápasu ale mohol nastúpiť.

VIDEO: Zákrok Richarda Pánika na Patrika Hrehorčáka

Pánik na trest a kritiku reagoval najlepším možným spôsobom. Do finálovej série sa so “škrvnou” na drese vrátil vo veľkom štýle. V elitnom útoku Pardubic búšil do obrany Třinca, hral veľmi dôrazne a odklial čaro brankára Ondřeja Kacetla. Zdalo sa, že Pánik zabudol na hriech z úvodného stretnutia a venoval sa hre.

Práve vtedy, keď sa venuje iba hokeju, je pre svoje mužstvo najplatnejší a jasne rozdielový hráč. Svoje danosti viackrát ukázal aj v drese slovenskej reprezentácie. Avšak, kto pozná Pánika, vie, že veľakrát sa zaujíma aj o veci, ktoré do hokeja jednoducho nepatria.

Proti svoju bývalému tímu sa "predviedol” aj vo včerajšom stretnutí. Po odpískaní udrel hokejkou do tváre Petra Šenkeříka, keď si chcel udrieť do puku. Rozhodcovia si tento zákrok všimli a dlho uvažovali nad tým, aký trest slovenskému krídelníkovi udelia. Nakoniec vyviazol len s “dvojkou”.

Pánikove správanie nevedel pochopiť ani jeden z komentárov zápasu. “Ani neviem, ako to nazvať slušne. Ak je ešte ďalšia kategória zákrokov než zbytočné, tak jeden z nich teraz urobil Richard Pánik," povedal v priamom prenose komentátor Tomáš Zetek.

Skrat číslo dva, ktorý Třinec okamžite využil presilovkovým gólom na 3:3 z hokejky Libora Hudáčka. Dvojgólové vedie Pardubic, ku ktorému prispel aj krídelník z Martina, bolo fuč. 

Keď sa Pánik vrátil na striedačku z trestnej lavice, tréner Pardubic už ho do zápasu nepustil. Pre Pánika to mal byť jasný odkaz, že toto už naozaj prepískol. "Asi to je zle, keď tieto veci robí," odvetil na otázku iSport.cz tréner Marek Zadina.

Pánik tak namiesto korčuľovania v obrannej tretine Třinca akurát tak striedal miesta na lavičke. Pardubice nakoniec zvládli dotiahnuť zápas do víťazného konca, ale dva prehrešky v dvoch zápasoch je proste priveľa.

"Zatiaľ by som to nechal bez komentára. V kabíne som sa s ním bezprostredne po zápase ešte nerozprával, nebol na to ani priestor. Práve sme dohrali. Hráme play-off a toto k tomu patrí, ale on je skúsený hráč a mal by si na to dať pozor," dodal Zadina. To, či potrestá Pánika neúčasťou v treťom finálovom súboji, neuviedol.

Viac o téme: Martin Marinčin Richard Pánik Peter Čerešňák HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy