VIDEO Ten snáď bude valcovať až do smrti: Jágr sa v Česku opäť postaral o poriadny rozruch!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hokejisti Kladna nastúpili v dnešnom druhom stretnutí baráže o extraligu doma proti Vsetínu v zostave aj s 52-ročným majiteľom Jaromírom Jágrom, ktorý hneď po 119 sekundách otvoril skóre.

Bol to jeho prvý gól od 26. februára minulého roka, kedy sa presadil v 50. kole extraligy pri domácej prehre s Vítkovicemi (1:2).

Jágr sa predstavil v zápase prvýkrát vo veku 52 rokov. K tomu má 63 dní a prekonal aj najstaršieho hráča histórie NHL Gordieho Howea, ktorý hral vo veku 52 rokov a 11 dní. V tejto sezóne Jágr zohral v základnej časti za Kladno 15 zápasov a pripísal si štyri asistencie.

Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL naposledy hral 10. februára v dohrávke 29. kola extraligy pri domácej porážke s Vítkovicami 2:3. Teda týždeň predtým, ako pri slávnostnom ceremoniáli slávnostne vyradil jeho dres s číslom 68 v NHL Pittsburgh.

Kladnu vypadol z hry jeho druhý najproduktívnejší hráč v sezóne Jakub Klepiš. Nenastúpil ani kanadský obranca Jake Dotchin, ktorý po dlhodobom zranení odohral v stredu iba prvú tretinu. Na súpisku sa zaradil tiež útočník Ondřej Bláha a zvádza súboj so svojím bratom Štefanom, útočníkom Vsetína.

Rytíři v stredu na úvod série na štyri víťazné zápasy zdolali Valachy 4:1.

Baráž o hokejovú extraligu - 2. zápas:

Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín 7:2 (3:1, 4:1, 0:0)
Góly: 2. Jágr (J. Strnad), 9. Tralmaks (Filip), 20. Melka (J. Strnad, Ticháček), 22. Smoleňák (Tralmaks, Sideroff), 23. Melka (J. Strnad, Jágr), 34. J. M. Procházka (Slováček), 37. M. Procházka (Jarůšek) - 10. Jonák (Teper, Š. Jenáček), 27. J. Klhůfek (Teper, Š. Lenák). Rozhodca: Vrba, Šindel - Brejcha, Špůr. Vylúčenie: 10:7, navyše Jonák (Vsetín) 5 min. a do konca stretnutia. Diváci: 5200 (vypredané). Stav série: 2:0.

Kladno: Brízgala - Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber - M. Procházka, Filip, Jarůšek - Tralmaks, Sideroff, Smoleňák - Kusý, Pytlík, Frolík - Jágr, Melka, J. Strnad. Tréner: Oh. Vajvoda ml.

Vsetín: P. Romančík - Š. Jenáček, Hryciow, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Kojo - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, M. Kratochvil, Hořanský - Š. Bláha, Matějček, Holec - Zabusovs, Kern, O. Machala. Tréner: Weintritt.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Tipsport extraliga
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy