VIDEO Nestarnúci zázrak znovu udrel! Jágr prepisuje históriu a celý svet ho velebí

Jaromír Jágr oslavuje historický gól so spoluhráčmi na striedačkeJaromír Jágr oslavuje historický gól so spoluhráčmi na striedačke Zdroj: Profimedia

KLADNO - Štvrtkový rekordný gól Jaromíra Jágra v baráži o českú extraligu zaujal médiá po celom svete.

Jágr sa vo veku 52 rokov a 63 dní stal najstarším strelcom v profesionálnych súťažiach a prekonal aj legendu NHL Gordieho Howea. Ten sa v drese Hartfordu Whalers naposledy gólovo presadil v roku 1980, keď mal 52 rokov a deväť dní.

"Jágr, niekdajšia superstar NHL, pridal do svojho pôsobivého hokejového životopisu ďalší úspech," napísala agentúra Reuters. Pripomenula, že Jágr nastúpil proti Vsetínu s číslom 68, ktoré vo februári pri slávnostnom ceremoniáli vyradil v NHL Pittsburgh. Vo farbách Penguins vyhral český útočník v rokoch 1991 a 1992 Stanleyho pohár.

Web The Hockey News napísal, že nestarnúci zázrak znovu udrel. Agentúra SID Jágra označila za českú hokejovú pamätihodnosť. "Nie je jasné, kedy by mohol s hokejom skončiť," uzavrela svoju správu agentúra AP.

Jágrov rekordný gól, ktorý Kladnu priblížil zotrvanie v najvyššej súťaži, si všimli aj renomované weby Sports Illustrated, ESPN alebo CBS News.

Vyzdvihli aj to, že Jágr prekonal Howea tiež ako najstarší hráč, ktorý v profesionálnych súťažiach pravidelne nastupoval. Howe mal 52 rokov a 11 dní, keď skončil v NHL, potom sa ešte ako šestdesiatdeväťročný objavil na ľade v roku 1997 v stretnutí nižšej profesionálnej ligy IHL.

Rekordérom extraligy je pardubický Eugen Musil, ktorý takisto v roku 1997 nastúpil proti Vsetínu vo veku 70 rokov a desať dní, ale to bolo len na prvé striedanie.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Tipsport extraliga
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy