Liverpool pokračuje v boji o titul: Kloppovci po výhre predstihli Manchester City

Diogo Jota a gólové oslavy futbalistov LiverpooluDiogo Jota a gólové oslavy futbalistov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu triumfovali v nedeľnom zápase 34. kola anglickej Premier League nad domácim Fulhamom 3:1. V tabuľke sa so 74 bodmi posunuli na druhé miesto, o bod predstihli Manchester City.

Obhajca titulu však má zápas k dobru. "The Reds" zaostávajú za vedúcim Arsenalom iba o skóre.

O úvodný gól sa v 32. minúte postaral obranca Liverpoolu Trent Alexander-Arnold, ktorý poslal loptu z priameho kopu presne do ľavého horného rohu. V nadstavenom čase prvého dejstva sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Timothyho Castagnea.

V 53. minúte dostal hostí opäť do vedenia stredopoliar Ryan Gravenberch, ktorý skóroval z hranice šestnástky. Na konečných 3:1 upravil v 72. minúte útočník Diogo Jota, ktorý sa vďaka precíznemu pasu dostal do šance a strelou k pravej žrdi prekonal brankára Bernda Lena. Slovenský brankár v službách Fulhamu Marek Rodák sledoval duel z lavičky náhradníkov.

Hráči Aston Villy zvíťazili nad AFC Bournemouth 3:1 a upevnili si štvrtú priečku, ktorá zaručuje postup do budúcosezónnej edície Ligy majstrov. Štyri kolá pred koncom súťaže má pred piatym Tottenhamom šesťbodový náskok, Spurs však odohrali o dva zápasy menej.

Everton triumfoval nad Nottinghamom Forest 2:0 a poistil si 16. priečku. Od zóny zostupu ich delí päť bodov. Tabuľkové postavenie však môže zmeniť ešte odvolanie liverpoolskeho klubu proti odpočítaniu dvoch bodov za porušenie finančných pravidiel, ktoré bude prebiehať v zrýchlenom konaní. Nottingham zostal na 17. mieste.

Hráči Crystal Palace si poradili s West Hamom 5:2 a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto. "Kladivári" zaznamenali druhú prehru za sebou a sú na 8. pozícii. V dueli padli dva vlastné góly. Kuriózny bol najmä vlastný zásah domáceho brankára Deana Hendersona, ktorý v 89. minúte nespracoval malú domov a lopta mu prekĺzla do siete.

Premier League - 34. kolo:

FC Everton – Nottingham Forest 2:0 (1:0)
Góly: 29. Gueye, 76. McNeil

Aston Villa – AFC Bournemouth 3:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Rogers, 57. Diaby, 78. Bailey – 31. Solanke (z 11 m)

Crystal Palace – West Ham United 5:2 (4:1)
Góly: 31. a 64. Mateta, 7. Olise, 16. Eze, 20. Palmieri (vl.) – 40. Antonio, 89. Henderson (vl.)

FC Fulham - FC Liverpool 1:3 (1:1)
Góly: 45.+2 Castagne – 32. Alexander-Arnold, 53. Gravenberch, 72. Jota