VIDEO Posledné zápasy AHL aj so slovenskou stopou: Veľký debut mladého reprezentanta!

Martin Mišiak dnes v noci debutoval v AHLMartin Mišiak dnes v noci debutoval v AHL Zdroj: X/Rockford IceHogs

LOVELAND - Slovenský hokejista Martin Chromiak sa strelecky presadil v nočnom zápase nižšej zámorskej súťaže AHL.

Gól dvadsaťjedenročného útočníka však nepomohol Ontariu na víťazstvo a Reign prehrali na ľade Colorada Eagles 3:6. Bodoval aj jeho krajan Marián Studenič, ale jeho Coachella Valley Firebirds neuspela proti San Diegu Gulls 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Chromiak skóroval v 38. minúte a upravil na 3:5. Slovenský krídelník dosiahol v záverečnom stretnutí základnej časti svoj 15. presný zásah v sezóne a vyrovnal si maximum z minulej sezóny.

V tomto ročníku nastúpil v 70 dueloch a získal celkovo 32 bodov (15+17). Ontario si v 1. kole play-off zmeria sily s Bakersfieldom Condors.

Studenič bol najproduktívnejší Slovák v AHL

Studenič bodoval v druhom stretnutí za sebou. Odohral v tejto sezóne 64 stretnutí a so ziskom 44 bodov (15+29) za stal najproduktívnejší Slovákom v základnej časti. Coachellu čaká vo vyraďovacej časti lepší z dvojice Colorado Eagles/Abbotsford Canucks.

Premiéru v AHL absolvoval Martin Mišiak. Predstavil sa v drese Rockfordu IceHogs, ktorý je farmou klubu NHL Chicago Blackhawks. Mišiak nastúpil v tretej formácii a vyslal jednu strelu na bránku. Jeho tím zvíťazil nad Chicagom Wolves 3:2 po predĺžení. Súperom Rockfordu bude v play-off Grand Rapids Griffins.

Viac o téme: AHL Marián Studenič Rockford IceHogs Ontario Reign Martin Chromiak Martin Mišiak Coachella Valley Firebirds