V Slovane nepochodil, teraz si vyskúša prvý zahraničný angažmán: Ján Pardavý povedie tento klub

Ján Pardavý naposledy viedol HC Slovan BratislavaJán Pardavý naposledy viedol HC Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Roman Hanc

ZLÍN - Hokejistov Zlína povedie v budúcej sezóne prvej ligy slovenský tréner Ján Pardavý. Porazený finalista nedávno skončeného ročníka druhej najvyššej súťaže dnes na webe uviedol, že asistentom zostane jeho krajan Richard Kapuš.

Doterajší tréner Jan Srdínko sa presunie do úlohy športového manažéra.

Päťdesiatdvaročný Pardavý bude trénovať prvýkrát mimo rodného Slovenska. Doteraz pôsobil v materskej Dukle Trenčín a Slovane Bratislava, kde už spolupracoval s Kapušom. Je tiež asistentom Craiga Ramseyho pri slovenskej reprezentácii.

Bývalý dlhoročný slovenský reprezentant a vicemajster sveta z roku 2000 uviedol, že ponuka zo Zlína prišla už počas sezóny.

"Z rôznych dôvodov som ju vtedy musel odmietnuť. Avšak sme nadviazali externú spoluprácu, počas ktorej som chodil na domáce zápasy a pomáhal trénerskému štábu so svojimi postrehmi a poznatkami. Následne sme sa začali baviť aj o spolupráci na budúcu sezónu a tú sme dnes potvrdili podpisom zmluvy," uviedol Pardavý, ktorý počas hráčskej kariéry získal v roku 2001 titul s konkurenčným Vsetínom.

Hokejisti Zlína zostúpili z extraligy v roku 2022 a v nasledujúcich dvoch sezónach vždy došli do finále play-off, v ktorom sa stretli v derby práve so Vsetínom. Vlani postúpili do baráže o extraligu proti Kladnu, tento rok svojmu regionálnemu rivalovi podľahli 1:4 na zápasy.

Viac o téme: Ján Pardavý Richard Kapuš PSG Berani Zlín
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy