Eddie Howe si vypočul zlé správy: Dvojica spoluhráčov Martina Dúbravku v tejto sezóne dohrala

Tréner Eddie HoweTréner Eddie Howe Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson, Pool

NEWCASTLE - Anglickí futbalisti Joe Willock a Lewis Miley z Newcastlu United si do konca sezóny už nezahrajú.

Tréner Eddie Howe, pod ktorým pôsobí aj slovenský brankár Martin Dúbravka, to oznámil pred stredajším zápasom Premier League na pôde Crystal Palace.

Willocka trápi zrnenie Achillovej šľachy, 17-ročný Miley má problémy s chrbtom. Skúsenejší z dvojice stredopoliarov odohral v tejto sezóne len štrnásť zápasov, keďže sa boril aj so zranením zákolenného svalu.

"Nepočítame s jeho návratom. Zvládol by hrať, no vzali sme do úvahy dlhodobejší pohľad. Všetci robia na tom, aby sa dal do poriadku do budúcej sezóny," povedal Howe s tým, že Willock nepotrebuje operáciu.

Jeho tím je v tabuľke šiesty a na najlepšiu päťku, ktorá znamená účasť na európskej scéne, stráca šesť kôl pred koncom ligy 10 bodov.

Miley sa zviditeľnil na jeseň. V dôsledku početných absencii v základnej jedenástke hral v odvetách skupinovej fázy Ligy majstrov na pôde Paríža Saint-Germain (1:1) a proti AC Miláno (1:2).

"Aj uňho sme sa rozhodli v dlhodobejšom horizonte, pokúsime sa ho ochrániť a v tejto sezóne ho tak už neuvidíme. Veľmi sa mu darilo, no s jeho problémami s chrbtom je odpočinok zrejme správna cesta," citovala Howea agentúra DPA.

Viac o téme: Premier League Martin Dúbravka Eddie Howe
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy