Anglický klub ho obvinil z ovplyvňovania zápasu: UEFA nominovala kritizovaného rozhodcu na EURO

Rozhodca Stuart AttwellRozhodca Stuart Attwell Zdroj: SITA/AP/Jon Super

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) podporila videorozhodcu, ktorého Nottingham Forest obvinil z ovplyvňovania ligového zápasu na pôde Evertonu (0:2). Stuarta Attwella nominovala ako jedného z videorozhodcov na tohtoročné ME v Nemecku, na ktorých sa zúčastní aj slovenská reprezentácia.

Nottingham žiadal po nedeľnom stretnutí zverejnenie komunikácie medzi rozhodcami. Attwella obvinil z ovplyvňovania ako fanúšika Lutonu, s ktorým Forest bojujú o udržanie v Premier League. Klub označil jeho priazeň k súperovi za dôvod neudelenia pokutových kopov pre hostí.

Na majstrovstvách Európy, kde je za mesiac na programe 51 zápasov, bude 20 videorozhodcov. "Všetci vybraní podávali konzistentné výkony na najvyššej úrovni súťaží UEFA a tiež v domácich súťažiach," citovala šéfa rozhodcov UEFA Roberta Rosettiho agentúra AP.

Nottingham sa v prebiehajúcej sezóne sťažoval na rozhodnutia arbitrov viackrát. Dokonca si najal bývalého ligového rozhodcu Marka Clattenburga na pozíciu konzultanta. Klub tvrdí, že svojou žiadosťou adresovanou Riadiacemu orgán rozhodcov v Anglicku (PGMOL) obhajuje širšiu futbalovú komunitu.

Medzi videorozhodcami je aj Poliak Tomasz Kwiatkowski. Ten dostal stopku v Lige majstrov po tom, ako rozhodol o penalte Paríža Saint-Germain v zápase skupinovej fázy proti Newcastlu. Kylian Mbappé penaltu premenil a vyrovnal na konečných 1:1. Bod bol pre PSG kľúčový na postup do vyraďovacej fázy.

Viac o téme: Everton FC Nottingham Forest Stuart Attwell
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy