MS V HOKEJI 2024 To posledné, čo teraz potrebujú: Český tím rieši starosti pár hodín pred prvým zápasom

Český hráč Dominik Kubalík oslavuje po tom, ako skóroval proti NórskuČeský hráč Dominik Kubalík oslavuje po tom, ako skóroval proti Nórsku Zdroj: TASR/AP/Roman Koksarov

PRAHA - Na dnešnom rozkorčuľovaní českých hokejistov chýbal útočník Dominik Kubalík, ktorý odišiel k pôrodu.

Zatiaľ nie je jasné, či večer zasiahne do úvodného zápasu národného mužstva na domácich majstrovstvách sveta proti Fínom. Asistent Jiří Kalous povedal novinárom, že tréneri majú pripravené rôzne varianty zostavy.

"Dominik odišiel ráno k pôrodu. Čakáme na vývoj situácie. Uvidíme. Ale keby išlo všetko dobre, určite by mohol večer nastúpiť," povedal Kalous. Ako by sa ale prípadne zmenila útočná formácia, v ktorej sú s Kubalíkom David Tomášek a Ondřej Palát, neprezradil. "Máme tam, samozrejme, pripravené varianty, ale prezrádzať dopredu ich nebudem."

Ako ideálny scenár by sa javil ten z Bratislavy pred piatimi rokmi, keď odišiel k pôrodu vtedajší kapitán tímu Jakub Voráček, ale stihol sa vrátiť na duel s Lotyšmi a potom riadil výhru 6:3 štyrmi bodmi za dva góly a dve nahrávky. "To by sme sa vôbec nehnevali, keby to prebehlo rovnako aj tentoraz," prikývol s úsmevom Kalous.

V tajnosti drží realizačný tím aj obsadenie brankárskeho postu. Nie je preto jasné, či zaháji turnaj Lukáš Dostál, alebo skúsenejší Petr Mrázek. "Nebudeme to prezrádzať, zostavu sa dozviete hodinu pred zápasom, nechceme úplne odkrývať karty," uviedol Kalous.

Český útočník Dominik Kubalík Galéria fotiek (2) Český útočník Dominik Kubalík Zdroj: SITA/AP/Matt Krohn

Mužstvo už vzhliada k úvodnému buly, ktoré bude vhodené o 20:20. "Sme natešení, aby sa to už začalo. Celá tá príprava zabrala niekoľko týždňov a každý hráč určite radšej hrá, ako trénuje. Na tej atmosfére v tíme je zrejmé, že sa hráči - a nielen oni - tešia, aby sa turnaj začal," povedal Kalous.

Severania predstavujú pri vstupe do turnaja veľmi ťažkého protivníka. "Fíni sú systémovo veľmi dobre zohraný tím, ktorý má skvelú defenzívu v strednom pásme, hrá veľmi tesnú obranu v obrannom pásme, naopak keď spustí forčeking v útočnom pásme, je veľmi agresívny, pretože sú výborní korčuliari. Na to všetko musíme byť pripravení," zdôraznil Kalous.

Česi sa môžu tešiť na podporu vypredaného hľadiska. "Keď je tu plný dom, tak je v O2 aréne skvelá atmosféra. Tešíme sa na to, že nás fanúšikovia podporia a poženú vpred. Motivácia je obrovská, očakávania sú veľké. Chceme ísť krôčik po krôčiku a zlepšovať sa zápas od zápasu. Nie všetko sa rozhoduje hneď v prvom stretnutí," povedal Kalous.

Viac o téme: Česká hokejová reprezentácia Dominik Kubalík MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy