Kämpf myslí po vyradení z bojov o Stanley Cup na triumf s Českom: Doma to bude špeciálne

David Kämpf v drese TorontaDavid Kämpf v drese Toronta Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

PRAHA - Český hokejista David Kämpf mal len krátky čas na to, aby vstrebal sklamanie po vyradení Toronta z bojov o Stanley Cup.

Prehrou v predĺžení siedmeho zápasu na ľade Bostonu sa skončila pre Maple Leafs sezóna v noci na nedeľu. V stredu už bol dvadsaťdeväťročný útočník v Prahe, aby sa mohol čo najskôr pripojiť k národnému tímu. Novinárom dnes povedal, že je rád za ďalšiu možnosť bojovať o úspech.

"Sklamanie je v hlave stále. V Toronte sú tie očakávania veľké, vždy chceme uspieť. Séria s Bostonom bola mimoriadne vyrovnaná. Bol to súboj ohromne vyrovnaných tímov. Rozhodovali detaily a potom to rozhodla vlastne jedna strela v predĺžení siedmeho zápasu. Bohužiaľ to zase nevyšlo," pripomenul Kämpf gól Davida Pastrňáka.

Pozvánka mu aspoň trošku zdvihla náladu. "Samozrejme, áno, ale je to predsa len niečo iné ako na klubovej úrovni. Človek je však určite rád, že má druhú šancu a má sa na čo tešiť. Nejaká komunikácia prebehla počas sezóny, takže som trošku počítal s tým, že mi po vyradení niekto zavolá a dohodneme sa, čo a ako. Som rád, že bol o mňa záujem," uviedol Kämpf.

Pred domácimi fanúšikmi to bude špeciálne

Domáci šampionát bol silným lákadlom. "Teším sa veľmi. Je to určite niečo špeciálne, keď máte majstrovstvá sveta pred domácimi fanúšikmi. Dúfame, že sa nám bude dariť, aby boli všetci spokojní," vyhlásil.

Radosť mu urobilo aj to, že v kabíne narazil na kamaráta Ondřeja Kašeho. "Som určite rád, že sa s ním môžem zahrať opäť v jednom tíme. Podarilo sa nám to v Toronte, hrali sme spolu aj v Chomutove," povedal Kämpf.

Je rád, že Kaše je naplno späť po zdravotných problémoch. "Sledoval som ho počas celej sezóny v Litvínove. Hral skvelý hokej, odohral skoro všetky zápasy a zdravie mu držalo. Len dobre pre neho," podotkol.

Zápasy národného mužstva v sezóne nesledoval, ale vie, aký štýl hokeja môže čakať. "Viem, aký sa tu hrá systém. Určite chceme hrať aktívne, čo mi môže vyhovovať. Tak snáď to bude fungovať," prial si.

V útočnej formácii začne na krídlach s Matějom Stránskym a Danielom Voženílkom. "Silní a pohybliví chlapci. Mohlo by to byť dobré," povedal Kämpf. Vyhlásený špecialista na oslabenie počíta s tým, že bude mať podobnú rolu ako v sezóne.

Tlaku domáceho prostredia sa nebojí. Z Toronta je zvyknutý na všeličo. Svoje by o tom mohol za posledné dni rozprávať kanadský útočník tradičného klubu Mitchell Marner, ktorému je prisudzovaný hlavný diel viny za vyradenie Maple Leafs, pretože práve za jeho chrbtom našliapol Pastrňák k rozhodujúcej akcii.

V NHL vás môžu vymeniť každý deň

"Nemôžem hovoriť za neho, ale ten tlak špeciálne na tie najväčšie hviezdy je tam obrovský. Nedokážem sa úplne vžiť do jeho kože, ale určite to cíti. Každý hráč to znáša inak. Ja som sa s tým tlakom naučil žiť a úplne si to nepripúšťam. Snažím sa odviesť vždy čo najlepší výkon, potom sa môžem v pokoji pozrieť do zrkadla s vedomím, že som odviedol maximum," povedal Kämpf.

Akým smerom sa klub vydá po ďalšom sklamaní, netuší. "V Toronte sa toto vždy veľa rieši. Neviem, čo sa bude diať. Nie je to také jednoduché. Všetci tí chlapci sú pod zmluvou, nemôžete ich vymeniť...," uviedol.

Sám má kontrakt ešte na tri sezóny, ktorého súčasťou je aj dodatok. "Ja tam mám ale len to, že ma nemôžu vytrejdovať do desiatich tímov. Človek nikdy nevie. V NHL je ten biznis taký, že vás môžu vymeniť každý deň," povedal Kämpf.

Viac o téme: NHL Toronto Maple Leafs Česká hokejová reprezentácia David Kampf
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy