VIDEO Príšerná neapolská forma nemá konca kraja: Calzonov tím kľakol s ligovou kométou sezóny

Matteo Politano zahadzuje pokutový kopMatteo Politano zahadzuje pokutový kop Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Alessandro Garofalo

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol podľahli v sobotnom zápase talianskej Serie A Bologni 0:2.

Zverenci trénera Francesca Calzonu inkasovali oba góly už v úvodných 12. minútach, šancu na zníženie nevyužil v 21. minúte útočník Matteo Politano, ktorý nepremenil pokutový kop.

Obhajcovia titulu figurujú na 8. mieste tabuľky zaručujúcom účasť v budúcej sezóne Európskej konferenčnej ligy. Bologna sa posunula na tretiu priečku o bod pred Juventus Turín, "stará dáma" má však zápas k dobru. Stanislav Lobotka odohral za domácich celý zápas.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili nad Cagliari vysoko 5:1 a triumfovali po štyroch stretnutiach. O góly domácich sa postarali dvakrát Christian Pulisic, Ismael Bennacer, Tijani Reijnders a Rafaelo Leao, za hostí znížil Nahitan Nandez. AC figuruje na druhom mieste sedem bodov pred treťou Bolognou, Cagliari je pätnáste tri body nad pásmom zostupu.