Slovenské reprezentantky nepostúpili do finále na ME: Ešte je tu šanca získať miesto do Paríža

Zuzana Rehák-Štefečeková Zuzana Rehák-Štefečeková Zdroj: TASR - Martin Baumann

LONATO - Slovenské trapistky ani trapisti nepostúpili do finále ME v talianskom Lonate.

Najbližšie k finálovej šestke bola tohtoročná olympionička Zuzana Rehák-Štefečeková, ktorá obsadila 11. miesto so 115 bodmi. Podujatie bolo posledné, kde mohli získať miestenku na OH v Paríži ďalší slovenskí trapisti. Jediná možnosť už je len cez svetový ranking alebo voľnú kartu.

Zlato v oboch disciplínach putovalo do Španielska. Majstrami Európy sa stali Alberto Fernandez a Fatima Galvezová.

Štefečekovej chýbala na postupovú šestku jedna presná rana. Jej krajanky boli na hranici štvrtej a piatej desiatky. Nikola Molnárová obsadila 38. miesto so 104 bodmi, o dve pozície nižšie bola so 102 bodmi Jana Špotáková. Veronika Vargová figurovala na 43. priečke (96). V tímovej súťaži obsadili Slovenky piate miesto nástrelom 321 bodov.

Prostredníctvom olympijského rebríčka Medzinárodnej streleckej federácie (ISSF) sú k dispozícii ešte dve miesta. Získajú ich najlepšie postavené strelkyne, ktoré nemajú miestenku a zároveň ich krajina nemá naplnenú dvojčlennú kvótu v disciplíne. Uzávierka je 9. júna.

ME v talianskom Lonate - trap, finále:

muži: 1. Alberto Fernandez (Šp.) 46 b, 2. Yavuz Ilnam (Turec.) 44, 3. Boštjan Macek (Slovin.) 34

ženy: 1. Fatima Galvezová (Šp.) 46 b., 2. Kathrin Murcheová (Nem.) 44, 3. Rumeysa Pelin Kayová (Turec.) 34

Viac o téme: Zuzana Rehák-Štefečeková Jana Špotáková Nikola Molnárová Veronika Vargová