Pokojné leto Blaugranas alebo čierne mraky? Lewandowski prehovoril o budúcnosti v Barcelone

Poľský strelec Robert LewandowskiPoľský strelec Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Zostane Robert Lewandowski hájiť farby FC Barcelona alebo odíde z Katalánska?

Okolo poľského strelca sa v ostatných týždňoch rieši otázka budúcnosti a či nemá v pláne ubziknúť z tímu, napríklad do Saudskej Arábie či MLS. 35-ročný Varšavčan sa stále drží vo forme a hoci s Barcelonou nevyhral v tejto sezóne žiadnu trofej, jeho intenciou je zostať vo farbách FCB.

"Pre mňa je to veľmi jasné, žiadne pochybnosti. V ďalšej sezóne budem hrať za Barcu, zostávam," jasne a zreteľne sa vyjadril bývalý bombardér Dortmundu či Bayernu. Najlepší strelec v dejinách Poľska nemá starosti o svoj vyšší vek, príkladom mu môže byť napríklad Zlatan Ibrahimovič, ktorý v jeho rokoch valcoval v Paríži St. Germain a neskôr pod Josém Mourinhom v Manchestri United.

"Môj vek? Cítim sa dobre, nijako inak ako pred tromi či štyrmi rokmi. Som pripravený na veľkú sezónu," odhodlane oznámil denníku Mundo Deportivo.

Lewandowski nastúpil v prebiehajúcej sezóne do 34 ligových zápasov, strelil 18 gólov a na ďalších osem prihral. Zmluva v klube mu vyprší 30. júna 2026 a podľa jeho slov i mentálneho nastavenia sa zdá, že je pripravený naplniť ju do posledného dňa.

Viac o téme: FC Barcelona Robert Lewandowski
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy