VIDEO Vlci na pokraji priepasti: Dallas je krôčik od postupu do finále NBA

Basketbalisti Dallasu Luka Dončič a  P.J. Washington Basketbalisti Dallasu Luka Dončič a P.J. Washington Zdroj: SITA/AP/Gareth Patterson

DALLAS - Basketbalisti Dallasu vyhrali aj tretie stretnutie s Minnesotou a rovnako ako Boston v sérii s Indianou ich delí jediné víťazstvo od postupu do finále NBA.

Mavericks v nedeľnom domácom zápase porazili Timberwolves 116:107 a strojcami úspechu boli najmä Luka Dončič a Kyrie Irving, ktorí nastrieľali po 33 bodoch. Štvrtý duel o titul v Západnej konferencii je na programe v utorok znova v Dallase, Mavericks majú na dosah prvý postup do finále ligy od majstrovského roku 2011.

Domáci tím v priebehu duelu viedol až o 12 bodov, do štvrtej štvrtiny sa však išlo za stavu 87:87. Poslednú časť Mavs ovládli 29:20 aj vďaka Irvingovi, ktorý v tejto pasáži zaznamenal 14 bodov. "Preto mu ľudia hovoria 'Pán štvrtá štvrtina', skvelé nás podržal," pochválil spoluhráča druhý z hviezdneho dua Dončič, ktorý okrem bodového príspevku zaznamenal sedem doskokov, päť asistencií a tiež päť získaných lôpt.

VIDEO 66 bodov v podaní dua Kyrie Irving - Luka Dončič

"Aj tak ale stále potrebujeme ešte jednu výhru, nič nie je rozhodnuté. Súper má fantastický tím, takže až to víťazstvo budeme mať, potom si môžeme oddýchnuť," povedal slovinský rozohrávač. V zápase tiež trafil päť trojok. Celý jeho tím ich nastrieľal 14 pri päťdesiatpercentnej úspešnosti.

Duel všeobecne sprevádzala vysoká úspešnosť streľby. Dallas premenil 56 percent pokusov, Minnesota 51. Wolves ale trafili len deväť z 30 trojok, zahodili päť šestiek zo 17 a nič im neboli platné ani prevaha v asistenciách (26:19), body spod koša (50:40) alebo vo výsledku rovnako menej stratených lôpt (10:14). Ich najlepším hráčom bol s 26 bodmi a deviatimi doskokmi aj asistenciami Anthony Edwards.

"Momentálne musíme byť iba pozitívni, snažiť sa ísť zápas od zápasu a získavať výhry postupne. Nikdy si nemyslím, že by sa nám situácia rúcala, takže môžem ísť príkladom," uviedol Edwards. Skoro zaznamenal triple-double, zároveň ale za 43 minút sám stratil celkom päť lôpt. Double-double za 14 bodov a 11 doskokov nazbieral Karl-Anthony Towns, premenil ale len päť z 18 pokusov z poľa.

Ešte päť minút pred koncom boli hostia vo vedení 104:102, ale potom minuli sedem striel v rade a ďalší pokus spadol do koša Edwardsovi až 15 sekúnd pred koncom za rozhodnutého stavu. "Počas celej série máme problém v kľúčových koncovkách, v tých trojminútových zápasoch," ľutoval tréner Chris Finch.