Famózny výkon slovenského tenistu: Kovalík sa prebojoval do 2. kola na Roland Garros

Slovenský tenista Jozef Kovalík odvracia loptičku počas zápasu 1. kola mužskej dvojhry na Roland GarrosSlovenský tenista Jozef Kovalík odvracia loptičku počas zápasu 1. kola mužskej dvojhry na Roland Garros Zdroj: TASR/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil prvýkrát v kariére do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji. V úvodnom kole Roland Garros vyradil ako "lucky loser" Američana Marcosa Girona 7:6 (3), 6:4, 3:6, 7:6 (5). Jeho ďalším súperom bude osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov.

Kovalík v úvode zápasu stratil podanie, pomohla mu však dažďová prestávka za stavu 3:4. Po návrate na dvorec v desiatom geme prelomil súperov servis, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom dominoval. Kovalík bol v laufe, hneď na začiatku druhého setu Girona opäť brejkol a v ďalšom priebehu dejstva mu stačilo držať si podanie.

V treťom sete mal navrch Giron, ktorý od stavu 3:3 získal tri gemy za sebou. Vo štvrtom dejstve otočil Američan z 1:3 na 5:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou Kovalíka a tak rozhodnutie padlo v tajbrejku. V ňom premenil slovenský daviscupový reprezentant za stavu 6:5 hneď prvý mečbal.