VIDEO Zmení Kroos po finále svoj názor na koniec kariéry? Nemec na oslavách ukázal veľké gesto

Toni Kroos si užíva svoj šiesty triumf v Lige majstrovToni Kroos si užíva svoj šiesty triumf v Lige majstrov Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

MADRID - Real Madrid triumfoval v Lige majstrov, keď v sobotňajšom finále na štadióne Wembley zdolal Borussiu Dortmund 2:0 a zaznamenal už päťnásty titul v najprestížnejšej klubovej súťaži.

Tento duel bol veľmi špecifický pre Toniho Kroosa, pre ktorého to bol posledný zápas v bielom drese. Nemecký špílmacher ešte odohrá európsky šampionát v Nemecku, po ktorom definitívne zavesí kopačky na klinec.

 Kroos a jeho spoluhráči Dani Carvajal, Luka Modrič a Nacho Fernández sa po finále môžu pýšiť tým, že sa im podarilo vyhrať Ligu majstrov už po šiestykrát. Niečo podobné sa v minulosti podarilo len bývalého hráčovi Realu Pacu Gentovi. A práve Kroos a Carvajal sa postarali o prvý gól Madridu, keď po Kroosovom rohu nasmeroval Carvalaj po hlavičke loptu do sieti Dortmundu. 

"Je to úžasné. Vyhrať Ligu majstrov šesťkrát, to je niečo, čo ma nikdy ani len nenapadlo.  Šialené," povedal Kroos pre ESPN. Zaujímavosťou je, že Kroos porazil Dortmund vo finálovom zápase Ligy majstrov vo Wembley po druhýkrát. Prvý raz sa mu to podarilo v roku 2013 ešte v drese Bayernu Mníchov.

"Vyzerá to tak, že v týchto zápasoch jednoducho nie sme schopní prehrať. Je skvelé, že neprehrávame finále. Samozrejme, je to vďaka našej kvalite, ale vyzdvihol by som mentalitu, ktorá je neskutočná. To je to, čo nás odlišuje od ostatných," dodal Toni.

Kroos sa tiež postaral o pekné gesto, keď počas osláv s fanúšikmi slávnostne posunul svoje číslo 8 svojmu kolegovi zo zálohy Federicovi Valverdemu. Aj toto ukazuje jeho veľkosť, líderstvo a charakter. 

Na otázku, či bolo finále Ligy majstrov skutočne jeho posledným zápasom na klubovej scéne, odpovedal: "Mohlo to byť aj horšie," vyhlásil s úsmevom a pokračoval: Zakončiť to víťazstvom v Lige majstrov bol z časti môj plán, ale takéto niečo sa len veľmi ťažko plánuje. Veľmi vám ďakujem za desať nezabudnuteľných rokov. Nemám viac slov."

Existuje na svete niečo, čo by zmenilo názor 34-ročného skúseného záložníka? "Nie, je rozhodnuté. Rozhodol som o tom s mojou rodinou, takže nie," dodal Kroos, pre ktorého budú domáce Majstrovstvá Európy konečnou bodkou za jeho bohatou kariériou.

Viac o téme: Real Madrid Liga majstrov Toni Kroos EURO 2024 ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Toni Kroos, X/Real Madrid
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy