Konflikt v českom hokeji: Hádka o províziách, funkcionári top klubov sa pustili do seba

Majiteľ extraligového klubu Dynamo Pardubice Petr DědekMajiteľ extraligového klubu Dynamo Pardubice Petr Dědek Zdroj: Profimedia

HRADEC KRÁLOVÉ - Vedenie českého extraligového Hradca Králové sa dôrazne ohradilo proti vyjadreniu majiteľa pardubického hokejového klubu Petra Dědka na sociálnej sieti X, že si členovia predstavenstva Mountfield HK vyplácali provízie za reklamné zmluvy.

Na klubovom webe ho vyzvalo na ospravedlnenie, vymazanie tweetu a uviedli, že zvažujú podanie trestného oznámenia.

Dědek sa v minulých dňoch na sieti X kriticky vyjadril k viacerým kandidátom do vedenia Českého zväzu ľadového hokeja. Pred volebnou konferenciou, ktorá sa uskutoční v sobotu 15. júna v Prahe, napísal, že Miroslav Šeda bol predsedom dozornej rady v čase, keď "odtekali stovky miliónov, nerobili sa výberové konania a medzi najväčšie prepady patrila investícia do firmy WSM".

Výčitky mal Dědek aj ku generálnemu manažérovi Hradca Králové Alešovi Kmoníčkovi alebo prezidentovi Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja Janovi Tůmovi. Dnešný Dědekov príspevok, že si členovia predstavenstva hradeckého klubu vyplácali provízie za reklamné zmluvy, pričom jeho najväčšími sponzormi sú mesto Hradec Králové a spoločnosť Mountfield, vyvolal oficiálnu reakciu.

"Ak zvážim, že konferencia ČSLH je až 15. júna, tak sa desím toho, akými ďalšími nezmyslami nás mieni pán Dědek zahltiť. Je ako dieťa, ktorému niekto rozkopal bábovku na pieskovisku. A to sme mu do báboviek nekopali. Len sme mu v APK nedali podporu pre jeho kandidatúru do výkonného výboru ČSLH. Myslím si, že teraz je už každému jasné, prečo," uviedol generálny manažér a predseda predstavenstva hradeckého klubu Kmoníček v oficiálnom vyhlásení.

Neviem, ako to majú v Pardubiciach...

Dědek na pôde Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja neuspel vo voľbách a nestal sa oficiálnym kandidátom extraligy do výkonného výboru, kam chce byť zvolený.

Podľa Kmoníčka žiadny z členov predstavenstva nedostal žiadnu províziu za reklamné zmluvy, ktoré pre klub sprostredkoval. "Neviem, ako to majú v Pardubiciach. Vyjadrenie pána Dědeka je úplne za hranou, budeme žiadať vymazanie tohto tweetu a ospravedlnenie, zahŕňajúce požiadavku, aby uviedol túto skutočnosť na pravú mieru. Zvážime aj podanie trestného oznámenia," dodal Kmoníček.

Jeden z členov predstavenstva Michal Pobežal na vlastnom konte na sociálnej sieti X napísal, že ho mrzí, že zápolenie medzi klubmi nezostáva len v športovej rovine.

"Pred viac ako 11 rokmi bolo na prvom stretnutí predstavenstva jasne povedané, že žiadny člen predstavenstva nedostane ani korunu províziou za reklamnú zmluvu alebo nebude potom členom predstavenstva. A toto sa dodnes drží na 100 percent bez výnimiek," uviedol Pobežal.

Viac o téme: HC Dynamo Pardubice Mountfield HK Aleš Kmoníček Petr Dědek
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Petr Dědek, Mountfield HK
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy