Olympijská miestenka je čoraz bližšie: Slovenskí reprezentanti obsadili najvyššie priečky

Martin HalčinMartin Halčin Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

PRAHA - Slovenskí vodní slalomári Soňa Stanovská a Martin Halčin sa prebojovali do osemfinále kajak krosu. Stanovská postúpila z druhého miesta vo štvrtých pretekoch, keď bola nad jej sily len Britka Kimberley Woodsová. Halčin bol vo svojej skupine najlepší.

Prebiehajúce podujatie SP v Prahe je zároveň olympijská kvalifikácia pre špecialistov na kajak kros. Miestenku získajú najlepší traja, no slovenských reprezentantov čaká v prípade medailovej pozície ešte interná kvalifikácia. Osemfinále žien sa začína o 13.30 h, muži štartujú o 24 minút neskôr.

Viac o téme: Vodný slalom Martin Halčin Soňa Stanovská Svetový pohár vo vodnom slalome