VIDEO Kanonier Česka nechápal ťahy súpera: Verím, že rozhodcovia si toto na EURO ustrážia!

Patrick Schick v súboji so Severným MacedónskomPatrick Schick v súboji so Severným Macedónskom Zdroj: Profimedia

HRADEC KRÁLOVÉ - Český útočník Patrik Schick si cenil to, že premenenou penaltou prispel k výhre futbalovej reprezentácie Česka 2:1 nad Severným Macedónskom v generálke na nadchádzajúce EURO v Nemecku.

Národný tím Česka skóroval v Hradci Králové iba z pokutových kopov, druhý v deviatej minúte nastavenia premenil Antonín Barák. Podľa kanoniera Leverkusenu je dôležité, že sa mužstvo pred odchodom na šampionát udržalo na víťaznej vlne.

Hašek s ďalším triumfom

Schick potvrdil povesť najlepšieho strelca z aktuálnej súpisky. V reprezentácii zaznamenal 19. gól, národný tím Česka aj štvrtýkrát pod vedením Ivana Haška zvíťazil.

"Dôležité je, že po nástupe trénera pokračujeme na víťaznej vlne. Tímovo to bol od jari asi náš najlepší výkon. My s Kuchtičom (Jánom Kuchtom) sme to mali vpredu ťažké, center nás väčšinou míňal. Ale výhra sa počíta," povedal Schick po stretnutí novinárom.

Najprv skóroval z hry, gól však kvôli ofsajdu prihrávajúceho Kuchtu neplatil. "Pozerali sme sa na to, ofsajd bol dosť tesný. Inak to bola od Honzu dobre zahratá akcia. Zakončoval som na zadnú tyč, som rád, že potom som sa trafil aspoň z penalty," uviedol dvadsaťosemročný pražský rodák.

Divadielka súpera

Pred exekúciou preukázal chladnú hlavu, hoci sa ho Macedónci snažili počas posúdenia situácie videorozhodcom všemožne rozhodiť. "Dlhé čakanie pred penaltou nebolo príjemné, robili všetko možné. Keď sa to tam postrkuje a odďaľuje sa to, musí byť človek stále sústredený, ale zachoval som pokoj."

Súper často vylihoval na ihrisku, zdržiaval a všemožne kúskoval hru, takže pre domácich nebolo ľahké zostať v pokoji. "Nechápem, že majú v prípravnom zápase potrebné robiť tam takéto divadlá. Váľajú sa, zdržiavajú… Napríklad ich gólman mal v desiatej minúte dostať žltú a už by si nedovolil vykopávať každú situáciu tri minúty. Verím, že rozhodcovia na Eure si toto ustrážia," poukázal odchovanec pražskej Sparty.

Budú bojovať aj za Sadílka

Keď sa mužstvo pred stretnutím na ploche Malšovickej arény fotilo, hráči ukázali aj dres Michala Sadílka, ktorý pre zranenie o šampionát príde. "Nedá sa nič robiť, budeme na turnaji hrať aj za neho. Je to dôležitý článok našej zostavy, ale stalo sa, najviac sa teraz trápi on sám. Príde nás do Nemecka aspoň podporiť," povedal Schick.

Teraz už má mužstvo pred sebou ťažkú turnajovú premiéru proti favorizovanému Portugalsku. "Máme pripravené aj iné taktické varianty. Nemôžeme čakať, že zápas proti Malte alebo Macedónsku bude niečo podobné, čo nás čaká hneď prvý zápas v Lipsku. Rozhodne prídu zmeny v taktike. Máme nejakú predstavu, čo budeme chcieť hrať," avizoval útočník Leverkusenu.

Viac o téme: Česko Patrik Schick Severné Macedónsko Ivan Hašek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/ceskarepre
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy