Lopušanová si ešte musí počkať: Ženský hokej má novú draftovú jednotku, výberom prešli aj tri Češky

Jednotka draftu PWHL Sarah FillierováJednotka draftu PWHL Sarah Fillierová Zdroj: SITA/AP/Renée Jones Schneider/Star Tribune

SAINT PAUL - Jednotkou tohtoročného draftu profesionálnej ženskej PWHL sa stala kanadská hokejistka Sarah Fillierová, ktorú si vybral najslabší tím minulej sezóny New York.

Dvadsaťštyriročná Fillierová je olympijská víťazka z Pekingu a trojnásobná majsterka sveta. Aj druhé a tretie miesto patrilo Kanade. Ottawa siahla po Danielle Serdachnyovej, Minnesota ako premiérový víťaz PWHL si vybrala Claire Thompsonovú. 

Ako prvá Európanka a siedma hokejistka v celkovom poradí draftu bola vybraná česká obrankyňa Daniela Pejšová. Dvojnásobnú bronzovú medailistku z majstrovstiev sveta si vybral Boston. Pondelkovým draftom prešli ešte útočníčka Klára Hymlárová a Noemi Neubauerová. Kluby si nevybrali ani jednu zo slovenských hokejistiek. 

Boston si zvolil dvadsaťjedenročnú Pejšovú ako svoju druhú hráčku po tom, ako získal právo na siedmy výber výmenou s New Yorkom. "Je pocta vôbec tu byť a zažívať to v skutočnom živote. Je to úžasný pocit, nemôžem uveriť, že to je pravda," citovala agentúra AP Pejšovú, ktorá hrá za švédsky klub Lulea.

Ako celkovo pätnásta prišla v Saint Paul na rad Hymlárová. Po dvadsaťpäťročnej útočníčke pôsobiacej v tíme St. Cloud University siahla Minnesota. Ako tridsiatu z celkovo 42 hráčok si zvolilo Toronto dvadsaťštyriročnú útočníčku Neubauerovú, ktorá doteraz hrala za Brynäs.

Tréner Minnesoty Ken Klee Galéria fotiek (5) Tréner Minnesoty Ken Klee (uprostred) počas draftu PWHL Zdroj: SITA/AP/Renée Jones Schneider/Star Tribune

V úvodnom ročníku PWHL, ktorá má byť obdobou mužskej NHL, sa predstavilo celkovo až päť Češiek, ani jedna Slovenka: v majstrovskej Minnesote Denisa Krížová, v Ottawe pod vedením reprezentačnej trénerky Carly MacLeodovej Katarína Mrázová, Aneta Tejralová a Tereza Vanišová a v Montreale Dominika Lásková.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Daniela Pejšová Klara Hymlářová Noemi Neubauerová Sarah Fillierová PWHL
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/PWHL
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy