Kňažko na tribúne, jeho tím klope na dvere histórie: Obrovský návrat do semifinálovej série

Český obranca David Jiříček oslavuje triumf ClevelanduČeský obranca David Jiříček oslavuje triumf Clevelandu Zdroj: Profimedia

HERSHEY - Hokejisti Clevelandu Monsters zvíťazili na ľade Hershey Bears 3:2 po predĺžení a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas vo finále Východnej konferencie AHL.

Slovenský obranca z tímu hostí Samuel Kňažko nehral v treťom zápase po sebe. Jeho tím prehrával v sérii už 0:3, no napokon ju doviedol do rozhodujúceho duelu, ktorý je na programe v noci na štvrtok na ľade Hershey.

O víťazstve farmárskeho tímu Columbusu v šiestom zápase rozhodol v 18. minúte predĺženia obranca Jake Christiansen.

Víťaz tejto série sa stretne vo finále s tímom Coachella Valley Firebirds, v ktorom pôsobí slovenský útočník Marián Studenič.

Viac o téme: AHL Hershey Bears Samuel Kňažko Cleveland Monsters