Meno, ktoré pozná každý futbalový fanúšik: Najlepší domáci futbalista všetkých čias

Michael LaudrupMichael Laudrup Zdroj: TASR/AP/Tom Hevezi

KODAŇ - Bývalý vynikajúci dánsky futbalista Michael Laudrup, ktorý 15. júna oslavuje okrúhlych 60 rokov, získal v roku 1984 bronzovú medailu na majstrovstvách Európy vo Francúzsku.

Na rozdiel od svojho mladšieho brata Briana ale Michael nebol členom zlatej dánskej jedenástky z majstrovstiev Európy vo Švédsku v roku 1992.

Hoci aktívnu kariéru ukončil už v roku 1998, dánski futbaloví fanúšikovia naňho nezabudli a v ankete, ktorej výsledky boli zverejnené v novembri 2006, ho zvolili za najlepšieho domáceho futbalistu všetkých čias.

Pätnásť rokov patril tento ofenzívny hráč k európskej futbalovej špičke. Obliekal dresy klubov tých najzvučnejších mien, okrem iných Juventusu Turín, Barcelony, Realu Madrid a Ajaxu Amsterdam, a so všetkými získal ligové tituly.

Za národný tím nastúpil celkovo na 104 zápasov, v ktorých zaznamenal 37 gólov. Odvtedy, čo zavesil kopačky na klinec, pôsobil ako tréner a naposledy - v rokoch 2014-2018 - koučoval katarské kluby SC Lachvíja a Al-Rajjan.

Pochádza z futbalovej rodiny - je synom niekdajšieho skvelého útočníka a reprezentanta so skúsenosťami z rakúskej ligy Finna Laudrupa. Futbal profesionálne hrali aj jeho synovia Mads a Andreas.

Viac o téme: Michael Laudrup Dánsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy