Neočakávané prekvapenie päť týždňov pred OH: Parížska fiesta prišla o veľké tenisové meno

Bieloruská tenistka Aryna SabalenkováBieloruská tenistka Aryna Sabalenková Zdroj: SITA/AP/Antonietta Baldassarre

BERLÍN - Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková nebude hrať na olympijských hrách v Paríži.

Svetová trojka sa rozhodla vynechať turnaj pod piatimi kruhmi, aby bola zdravotne v poriadku a mohla sa zamerať na prípravu na záver sezóny na tvrdých povrchoch. Dvojnásobná grandslamová šampiónka to povedala novinárom na turnaji v Berlíne.

Dvadsaťšesťročná Sabalenková začala sezónu obhajobou titulu na Australian Open, ale ďalšie trofeje už nepridala. Na Roland Garros vypadla vo štvrťfinále so sedemnásťročnou Ruskou Mirrou Andrejevovou.

"Po všetkých problémoch, s ktorými som sa v posledných mesiacoch trápila, mám pocit, že sa musím postarať o svoje zdravie," povedala Sabalenková. Nabitý kalendár, v ktorom sa tenisti musia preorientovať z antuky na trávu a potom kvôli olympiáde opäť späť na antuku, je na ňu príliš. "Dám prednosť odpočinku, aby som sa uistila, že som na betónové kurty pripravená fyzicky aj zdravotne," dodala.

Športovci z Ruska a Bieloruska budú môcť štartovať na OH iba ako jednotlivci s neutrálnym statusom, pokiaľ splnia podmienky Medzinárodného olympijského výboru.

Nesmú byť spojení s armádnymi a bezpečnostnými zložkami, nesmú podporovať ruskú agresiu proti Ukrajine a musia spĺňať podmienky Svetovej antidopingovej agentúry. Ich spôsobilosť posudzuje trojčlenná komisia. Zatiaľ MOV schválil prvú skupinu 14 ruských a 11 bieloruských športovcov.

Viac o téme: Aryna Sabalenková LOH Paríž 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy