EURO 2024 Dojímavý moment s dcérkou a životné víťazstvo: Calzona priznal, čo povedal hráčom

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona objíma svoju dcéru po víťazstve v zápase E-skupiny Belgicko - SlovenskoTréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona objíma svoju dcéru po víťazstve v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko Zdroj: TASR/Martin Baumann

FRANKFURT NAD MOHANOM - Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad favorizovaným Belgickom 1:0.

Vo Frankfurte skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Slovákov dvakrát zachránil pred inkasovaným gólom systém VAR, ktorý odhalil v prvom polčase ofsajd Romelua Lukakua a v závere aj ruku Loisa Opendu.

Mužstvo trénera Francesca Calzonu sa najbližšie stretne v piatok o 15.00 h v Düsseldorfe s Ukrajinou.

Hlasy aktérov (zdroj: TV Markíza):

Francesco Calzona, tréner SR: "Chalani urobili maximum, vložili sa do toho a zdolali sme veľkého súpera. Povedal som chalanom, že musíme mať mentalitu nastavenú tak, že sa dokážeme rovnať s najlepšími. Je to obrovské víťazstvo, ale musíme pracovať ďalej. Pozeráme sa na ďalšie zápasy, musíme bodovať aj v nich, aby sme splnili cieľ a postúpili."