Obrovská nádej našej cyklistiky: Jenčušová hviezdila na spoločnom česko-slovenskom šampionáte

Slovenská cyklistka Nora JenčušováSlovenská cyklistka Nora Jenčušová Zdroj: Profimedia

JEVÍČKO - Nora Jenčušová si suverénnym spôsobom vybojovala titul majsterky Slovenska v cyklistickej časovke.

Topfavoritka triumfovala na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Jevíčku na 31 km dlhej trati s náskokom takmer šiestich minút pred Zuzanou Michaličkovou. Tretia skončila Alžbeta Bačíková.

Na štart časovky sa vo štvrtok postavili iba tri Slovenky. Jenčušová z tímu BePink-Bongioanni dosiahla na zvlnenej trati v českom stredisku čas 42:10,27 min a v celkovom poradí jej patrila tretia priečka za dvoma domácimi reprezentantkami Juliou Kopeckou (41:33,91) a Nikolou Noskovou (41:41,46).

Cestné preteky jednotlivkýň sú v Jevíčku na programe v sobotu.

"Išlo sa mi dobre. Bolo to aj na mňa dlhé na to, že sme tu na domácom šampionáte. No asi sa chceme rovnať svetu, takže v poriadku. Rozbehla som to trochu pomalšie, aby som mala sily aj v závere. Snažila som sa to ´vypeckovať´, ale nebol to môj dobrý deň.

Nemala som ani správne čísla na počítači, také, aké som chcela. Celkovo túto sezónu mi to nesedí v časovke podľa predstáv, ale takto to je, bojujem ďalej," uviedla Jenčušová pre špecializovaný portál cycling-info.sk.

Medzi juniorkami na 15,5 km si pre slovenský titul prišla cyklokrosová špecialistka Viktória Chladoňová z Climberg Sport Teamu. O necelých päť sekúnd zdolala o rok mladšiu Ninu Andackú a bola najrýchlejšia aj v konkurencii zástupkýň Česka.

V kategórii juniorov (31 km) triumfoval na MSR Samuel Fedor z ŠK Železiarne Podbrezová, ktorý časom 39:04 až o minútu zdolal druhého Lukáša Panáčka z CyS Akadémie PS.

Spoločné MSR a MČR v cyklistike v Jevíčku - časovka:

MSR ženy (31 km): 1. Nora Jenčušová (BePink-Bongioanni) 42:10,27 min, 2. Zuzana Michaličková (Cyklistická Tour) +5:49, 3. Alžbeta Bačíková (Bruvo Dukla Bratislava) +6:53

MSR juniorky (15,5 km): 1. Viktória Chladoňová (Climberg Sport Team) 21:14,21 min, 2. Nina Andacká (SanaClis SLAVKO) +4,7, 3. Sofia Ingerová (Cycling Academy Trenčín) +18,3

MSR juniori (31 km): 1. Samuel Fedor (ŠK Železiarne Podbrezová) 39:04,74 min, 2. Lukáš Panáček (CyS - Akadémia Petra Sagana) +1:00, 3. Tomáš Drobný (Jegg-DRJ Academy) +1:28

Viac o téme: Nora Jenčušová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá