Lotyši suverénne porazili Nórsko 5:0

Lotyšskí hokejisti sa tešia z gólu v nórskej sietiLotyšskí hokejisti sa tešia z gólu v nórskej sieti Zdroj: SITA

MANNHEIM - V úvodnom nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej F-skupiny na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku sa v Mannheime zrodilo víťazstvo hokejistov Lotyšska nad Nórskom 5:0.

Zverenci trénera Olega Znaroksa o svojom triumfe rozhodli až v záverečnom dejstve. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril skóre v 43. min Darzinš a v 49. min zvýšil Cipulis. Ďalšie tri góly pridali Lotyši v záverečných minútach, keď v 58. min skóroval Galvinš, o minútu neskôr do prázdnej bránky pri power play Nórov Sprukts a šesť sekúnd pred treťou sirénou dosiahol svoj druhý presný zásah v stretnutí Galvinš. Lotyši si do tabuľky F-skupiny pripísali prvé 3 body.

F-skupina (Mannheim):
Lotyšsko - Nórsko 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 43. Darzinš (Sotnieks, Džerinš), 49. Cipulis (Niživijs, Vasiljevs), 58. Galvinš (Daugavinš), 59. Sprukts, 60. Galvinš (Jerofejevs).
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA, D. KONC (obaja SR) - Deďoulija (Biel.), Gemeinhardt (Nem.), 1925 divákov
Zostavy:
Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, Kulda, Jass, J. Redlihs, Andersons - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, Meija - Saulietis, Pečura
Nórsko: Grotnes - Holos, Tollefsen, Kaunismäki, Bonsaksen, Lokken Ostli, Solberg, Cziszar - Thoresen, Zuccarello Aasen, Fredriksen - L. E. Spets, Bastiansen, M. Olimb - Lorentzen, Roymark, K. Forsberg - K. A. Olimb, K. H. Spets, Martinsen

6. Nórsko 4 1 0 0 3 6:24 3

Poznámka: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.