Mahutova raketa z pamätného zápasu pôjde so Siene slávy

Nicolas MahutNicolas Mahut Zdroj: SITA

NEWPORT - Francúzsky tenista Nicolas Mahut (28), ktorý pred týždňom vo Wimbledone odohral proti Američanovi Isnerovi najdlhší zápas v histórii, venuje svoju raketu a tričko z pamätného súboja múzeu v americkom Newporte. Odovzdanie spomienkových predmetov na 11 hodín a päť minút dlhý duel sa uskutoční v sobotu pred žrebom turnaja ATP, ktorý organizuje newportská Sieň slávy.

Mahuta prehra v tretí deň zápasu v pomere 68:70 v piatom sete ešte neprebolela a bude vraj trvať niekoľko týždňov, kým zápis do histórie dokáže oceniť.

"Ľudia na ulici ma zastavujú a gratulujú mi. Je to čudné, pretože pre mňa je to stále sklamanie a bolesť. Ľudia asi pozerajú ďalej než na výsledok. Ja však asi potrebujem čas, než si uvedomím, že sme s Johnom dokázali niečo nezabudnuteľné," uviedol.

S úsmevom prijal dotaz novinárov, či sa neobáva ďalšieho tenisového maratónu i na turnaji v Newporte, na ktorý získal divokú kartu.

"Má prísť John? Nie, vážne, tentoraz to budú kratšie zápasy," uviedol.

Jediný severoamerický turnaj na tráve sa totiž hrá na dva víťazné sety, pričom v prípadnom treťom rozhodne o víťazovi tajbrejk.