Vo Washingtone Návrat Nalbandiana, prehry Lacka a Becka

David NalbandianDavid Nalbandian Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenskí tenisti Lukáš Lacko a Karol Beck neuspeli v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Legg Mason Tennis Classic v americkom Washingtone (dotácia 1,165 milióna dolárov, tvrdý povrch DecoTurf vonku).

Lukáš Lacko podľahol Holanďanovi Thiemovi de Bakkerovi po vyše dvojhodinovom boji 7:5, 3:6, 3:6, Karol Beck nestačil rovnako v súboji nenasadených hráčov na Nemca Michaela Berrera a prehral s ním za 80 minút 3:6, 4:6.

Lacko (71. v renkingu ATP) nedokázal v súboji s De Bakkerom (46.) využívať brejkové možnosti. Z desiatich núkajúcich sa šancí vzal podanie súperovi len dvakrát a sám svoje stratil štyri razy. Vysoký Holanďan (193 cm) navyše nastrieľal 11 es a vzájomnú bilanciu s Lackom vyrovnal na 1:1. Súperom De Bakkera v 2. kole bude Američan John Isner, nasadená päťka turnaja.

Druhý slovenský zástupca prehral s nemeckým ľavákom Berrerom, hoci doteraz mal proti nemu stopercentnú bilanciu 2:0. Jeho súperom v 2. kole bude trojka žrebu, Španiel Fernando Verdasco. Beck zaznamenal tretiu prehru v 1. kole na turnajoch severoamerického "hardového" okruhu v rade. Predtým rovnako neuspel v úvodnom svojom stretnutí v Los Angeles, ako aj v Atlante.

Argentínčan David Nalbandian, až 117. hráč rebríčka ATP, sa vrátil na hlavný tenisový okruh po troch mesiacoch a suverénnym spôsobom za 52 minút zdolal Američana Rajeeva Rama 6:4, 6:0. Po vyrovnanom prvom sete už v tom druhom rodák z Córdoby na dvorci kraľoval, keď nechal súperovi vyhrať dovedna iba 8 loptičiek. Bývalý tretí hráč sveta Nalbandian absolvoval po operácii boku od februára iba päť turnajových vystúpení.