Lacko v 1. kole v Los Angeles nestačil na Gulbisa

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Farmers Classic v kalifornskom Los Angeles (dotácia 619 500 USD, tvrdý povrch). Na ďalšom podujatí zo severoamerickej letnej série na tvrdých povrchoch Lacko podľahol hneď na úvod nasadenej päťke turnaja Lotyšovi Ernestsovi Gulbisovi v prvom vzájomnom stretnutí oboch hráčov za 102 minút 5:7, 5:7.

Víťaz nastrieľal 11 es a premenil tri zo siedmich brejkových príležitostí, zatiaľ čo zdolaný hráč len jedinú zo šiestich.

Štvrťfinalista spred niekoľkých dní z Atlanty Lacko (70. v rebríčku ATP) vo vyrovnanom stretnutí prvýkrát neudržal svoj servis v závere prvého setu za stavu 5:6. V druhom dejstve mu zasa favorizovaný súper, ktorému patrí 28. renkingová pozícia, ušiel zo stavu 1:1 na 4:1, pričom 22-ročný Slovák v treťom geme pri podaní súpera nevyužil štyri možnosti na brejk. Piešťanský rodák sa však predsa len dostal späť do hry brejkom na 3:4 a vyrovnaním na 4:4. Pri skóre 5:7, 4:5 potom úspešne odvrátil pri svojom servise prvý mečbal. Za stavu 5:6 však pustil lotyšského súpera k ďalším trom mečbalom a to už bolo priveľa na zotrvanie v zápase. Slovenský tenista si z Los Angeles odnáša šek na 6360 USD, ale žiadne body do rebríčka. V "meste anjelov" zostal v hre ešte jeden slovenský zástupca Karol Beck, na ktorého ešte len čaká súboj úvodného kola proti Kolumbijčanovi Alejandrovi Fallovi.