VIDEO Bayern nadelil Stuttgartu päťku, Leverkusen zaváhal

Patrick Helmes Patrick Helmes Zdroj: SITA

BERLÍN - Hráči Bayeru Leverkusen nevyužili v nedeľňajšom stretnutí najvyššej nemeckej futbalovej súťaže možnosť dostať sa na druhé miesto v tabuľke a priblížiť sa k aktuálnemu lídrovi Borussií Dortmund na rozdiel 8 bodov. V zápase proti SC Freiburg remizovali na domácej pôde 2:2.

Farmaceuti pritom nezačali zle, keď v 16. min otvoril skóre svojím 8. gólom v tomto ročníku I. bundesligy domáci obranca Arturo Vidal. Zaujímavosťou je, že to bol už jeho šiesty gól z pokutového kopu v tejto sezóne.

Hostia však zabrali a stav zápasu otočili vo svoj prospech. Aspoň bod pre domáceho favorita zachránil Patrick Helmes gólom zo 75. min.

Bayern Mníchov zvíťazil na pôde VfB Stuttgart v stretnutí bohatom na góly 5:3. Bavori, za ktorých sa hetrikom prezentoval Mario Gomez viedli už po prvom polčase 3:0 a v druhom 5:1, ale Stuttgart gólmi Harnika a Gentnera 20 minút pred koncom zápasu duel ešte zdramatizoval, ale ďalšie svoje možnosti už nedokázal využiť.

VfB Stuttgart - Bayern Mníchov 3:5 (0:3)
Góly: 50., 64. Harnik, 70. Gentner - 31., 52., 54. Gomez , 36. Müller, 43. Ribéry, 40.500 divákov.

Bayer Leverkusen - SC Freiburg 2:2 (1:1)
Góly: 16. Vidal (z pok. kopu), 75. Helmes - 25. Rosenthal, 65. Reisinger

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com