VIDEO Slovan skúša cudzincov, cieľom hrať v Európe

Tréner Jarolím privítal svojich zverencov
Tréner Jarolím privítal svojich zverencov

BRATISLAVA - Funkcionári futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava privítali na prvom tohtoročnom stretnutí po zimnej prestávke spolu 25 hráčov, z ktorých štyria prišli na Pasienky na skúšku. Ide o poľského brankára Michala Buchalika, anglického ľavého obrancu Nathana Ashtona, holandského pravého beka Denisa Magnafica a stopéra Armina Helvidu z Bosny a Hercegoviny.

 

Ashton obliekal dresy anglických klubov Charlton Athletic, Milwall, Fulham, naposledy Cray Wanderers. Helvida naposledy hral za bosniansky klub NK Travnik a Buchalik v Odre Wodzislaw. Mangafic pôsobil v holandskom klube Heracles Almelo aj nemeckom Eintrachte Frankfurt.

 

V utorok ešte neboli medzi "belasými" útočník Filip Šebo a obranca z Pobrežia Slonoviny Mamadou Bagayoko. Obaja majú od trénera povolený neskorší príchod z dovolenky, cez víkend však nebudú chýbať na pražskom halovom turnaji Fortuna Víkend šampiónov, kde Slovan obhajuje celkový triumf spred roka.

 

"Keďže všetci štyria hráči, ktorí k nám prichádzajú na testy, sú len do defenzívy, chceli by sme posilniť mužstvo ešte aj v ofenzívnej fáze," uviedol na stretnutí s novinármi hlavný kouč Slovana Karel Jarolím.

 

Tu bude player
 

Slovanisti sa budú od utorka pripravovať na pražský turnaj v domácich podmienkach, v polovici budúceho týždňa sa potom presunú na kondičné sústredenie vo Vysokých Tatier.

 

"Hráčom som v prvom rade zaprial všetko dobré do nového roku, najmä veľa zdravia. O titule by už bolo veľmi trúfalé hovoriť. Budeme robiť všetko pre to, aby sme sa dostali aspoň do európskych pohárových súťaží. To je náš hlavný cieľ pre jarnú časť Corgoň ligy," zdôraznil tréner Slovana.

 

Karel Jarolím sa nevyhol ani téme ďalšieho posilňovania mužstva z českých zdrojov, o čom sa na Pasienkoch dlhšie hovorilo. "Samozrejme, že máme záujem skvalitniť káder o ďalších hráčov zo Slovenska či Česka. Pretože napríklad z 25 hráčov, ktorých mám teraz k dispozícii, je použiteľných len 18 a z toho sú traja brankári. Preto budeme pracovať na príchode ďalších futbalistov," povedal Karel Jarolím.

 

Viceprezident ŠK Slovan Petr Kašpar pre športovú oblasť v tejto súvislosti podotkol, že v klube vítajú najmä uzdravenie doterajších maródov, ktorí patria medzi kľúčové postavy tímu. Týka sa to najmä ofenzívnych opôr Juraja Halenára a Branislava Obžeru, ktorí absentovali takmer celú jeseň.

 

"Braňo je rýchlostný typ futbalistu, ktorého do mužstva veľmi potrebujeme. Keďže lekári sú v jeho prípade už optimistickejší ako vlani, verím, že nám pomôže na jar v boji o cenné ligové body," povedal Petr Kašpar.

 

Medzi trénujúcimi hráčmi boli v utorok aj Kornel Saláta a Mário Božič, o ktorých sa hovorilo ako o potenciálnych posilách srbského klubu Crvena zvezda Belehrad.

 

"Pokiaľ ide o Božiča, je možnosť, že sa Slovan napokon s Belehradčanmi dohodne na jeho prestupe. Iné je to v súvislosti so Salátom, o ktorého majú záujem aj iné zahraničné mužstvá. Ich ponuky zvažujeme, rokovania sú len na začiatku. Obaja hráči majú u nás dlhodobo platné zmluvy, preto sa usilujeme o to, aby ich prípadný prestup bol pre nás lukratívny," dodal Petr Kašpar.

 

Prehľad prípravných stretnutí futbalistov ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou Corgoň ligy :
8. januára o 11.20 h: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina, Fortuna Víkend šampiónov v Prahe (O2 Arena, základná A-skupina)
8. januára o 12.40 h: ŠK Slovan Bratislava - FK Bohemians 1905 (ČR-I. liga), Fortuna Víkend šampiónov v Prahe (O2 Arena, základná A-skupina)
18. januára o 11.00 h: ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov, v rámci sústredenia vo Vysokých Tatrách
22. januára o 11.00 h: ŠK Slovan Bratislava - Lombard Pápa Termal FC (Maď.-I. liga), hrá sa na Pasienkoch
26. januára o 14.00 h: FC Videoton (Maď.-I. liga) - ŠK Slovan Bratislava, hrá sa v Székesfehérvári
29. januára o 14.00 h: FK Mladá Boleslav (ČR-I. liga) - ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Olomouci
2. februára o 13.30 h: ŠK Slovan Bratislava - FC Petržalka 1898 (I. liga), hrá sa v Prievoze
19. februára o 15.00 h: SK Slavia Praha (ČR-I. liga) - ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Prahe-Edene


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA