Slovan aj s Uramom zmazal trojgólový náskok Martina

Marek Uram v drese Slovanu BratislavaMarek Uram v drese Slovanu Bratislava Zdroj: TASR

MARTIN - Martinskí hokejisti sa už museli zaobísť bez Urama a Jabrockého. V úvode však prekvapili favorita a už v 35. minúte sa ujali vedenia, keď po strele Zelisku bol zblízka úspešný junior Sobota.

Gól potvrdil až videorozhodca. Potom sa pekné akcie striedali na oboch stranách. Pri dvoch príležitostiach Appela musel zasahovať Pék, Dzubina bol na mieste zase po strele Jackmana. V 15. minúte využil Skokan zaváhanie domácich a vyrovnal. V 16. minúte stálo pri domácich šťastie, keď Uramovi vo vyloženej pozícii puk preskočil hokejku.

Aj začiatok druhej časti sa vydaril domácim a v 24. minúte im Šišovský zaslúžene opäť získal vedenie. O dve minúty neskôr stroskotal Themár z trestného strieľania za nedovolené bránenie J. Kováčika na brankárovi Pékovi. V 27. minúte Macejka nedokázal dopraviť puk zblízka do prázdnej bránky hostí. Martin bol v tejto tretine jasne lepším. V 35. minúte vystrelil od modrej I. Ďatelinka a od nohy obrancu Slovana Frühaufa puk skončil za chrbtom Péka. O 44 sekúnd neskôr Šišovský blafákom zakončil svoj nájazd a Martin už viedol o tri góly.

Domáci si mysleli, že sa im nič nemôže stať, ale boli na omyle. Slovan výrazne pridal, robil si s domácimi čo chcel a otočil výsledok. V rozpätí od 47. do 52. minúty sa strelecky presadili Lipiansky, Frühauf, Uram a Bakoš. Martin sa však nevzdal a Appel v 56. minúte vyrovnal. Gól už nepadol do 60. minúty, ani v predĺžení a tak o víťazstve a dvoch bodoch pre Slovan rozhodol v samostatných nájazdoch Lipiansky.

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 5:6 po sam. nájazdoch (1:1, 3:0, 1:4 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Sobota (Zeliska, Šišovský), 24. Šišovský (Beran, Macejka), 35. I. Ďatelinka (Galamboš), 35. Šišovský (Galamboš, Velebný), 56. Appel (Macejka) - 15. D. Skokan (D. Buc), 47. Lipiansky (Uram, M. Bakoš), 49. P. Frühauf (Kapuš, D. Buc), 50. Uram (Jackman, L. Hudáček), 52. M. Bakoš (Hájek, Jackman), rozh. sam. nájazd premenil Lipiansky
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel, 1480 divákov

MHC Mountfield: Dzubina - Matejka, I. Ďatelinka, A. Novotný, Hriňa, Velebný, P. Klepáč, Brcko, Drgoň - Sobota, Zeliska, Šišovský - Macejka, Beran, Appel - Themár, Markovič, Važan - Rechtorík, Galamboš

Slovan: T. Pék - Jackman, Hájek, J. Kováčik, Štajnoch, P. Frühauf, Jendek, Ketner, Bohunický - M. Bakoš, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, J. Cíger - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - Bobocký, Surovka

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Ťažko sa mi zápas hodnotí. Viedli sme 4:1, ale napokon sme ho stratili. V druhej tretine nám odišli zranení Sobota a Beran. V tretej tretine sme pocítili najmä stratu kapitána Berana a naši mladí hráči nestíhali. V samostatných nájazdoch sme skúšali všetko možné, ale opäť nám nevyšli. Pred zápasom by som bod bral, ale teraz nám dva body ušli. Bod si však chlapci za bojovnosť určite zaslúžili."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to zaujímavý zápas plný zvratov. Na úvodný gól domácich sme stačili ešte odpovedať, ale v druhej tretine prestali chlapci korčuľovať. V tretej tretine sme veľkým nasadením s gólovým efektom zápas otočili. Škoda, že sme hrali iba dvadsať minút."

• Zdroj: TASR, SITA