VIDEO Žilina definitívne do baráže, nestačila na Zvolen

Igor Murín, Vladislav Baláž a Ján DlouhýIgor Murín, Vladislav Baláž a Ján Dlouhý Zdroj: TASR

ŽILINA - Od úvodných minút videli diváci len veľmi priemerný hokej. Hostia sa dostávali do tempa od 7. min pri vylúčení domáceho Stupku, strelecky boli aktívnejší, ale Žilinčanov viackrát podržal brankár Murín.

Hokejovo príťažlivejšia bola druhá tretina, keď domáci pri vylúčení Mareka Haščáka išli do vedenia gólom Valu, ktorému nezištne prihrával Petruška - 1:0. Žilinčania sa však dlho netešili, v 24. min Zuzin vyrovnal a o jedenásť sekúnd Kovář po úniku zvýšil na 2:1 v prospech hostí. V 29. min bol vylúčený domáci obranca Dlouhý, skvelú streleckú príležitosť mal Rataj, no jeho strela skončila len na sieťke Škrečkovej svätyne. V 34. min mal dobrú príležitosť Hreus, tiež však nedal. Kapitán domácich bol v 38. min vylúčený za hákovanie a niečo po vyše pol minúte hostia strelili tretí gól. Žilinská obrana nechala Trochtovi dostatok priestoru na strelu a ten spomedzi kruhov prekonal Murína - 1:3.

Tretia tretina bola rovnako ako prvá hokejovo slabá. Príležitosť na skórovanie mali najskôr pri vylúčení Nemca za faul na Michala Chovana hostia, ale početnú výhodu nevyužili. Viac sa toho udialo pri vylúčení Zvolenčana Škodu v 52. min. Najskôr Petruška trafil zvolenskú žŕdku a v oslabení nevyšiel na druhej strane nájazd Kovářovi a Lukášovi Juríkovi, ktorého pokus zneškodnil domáci gólman Murín. V záverečných minútach sa už toho veľa neudialo a hostia si po piaty raz v tejto sezóne pripísali víťazstvo nad Žilinou.

Prehra Žiliny definitívne rozhodla o tom, že "vlkov" v úvode marca čaká baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži. V nej nastúpia Žilinčania proti víťazovi play-off 1. hokejovej ligy. Šancu stať sa celkovým víťazom druhej najvyššej súťaže ešte majú Piešťany, Detva, Spišská Nová Ves a Liptovský Mikuláš. Žilina stráca na predposlednú Nitru už 14 bodov, získať však môže už iba 12 bodov. V baráži sa predstavila aj pred rokom, v sérii s Piešťanmi si však uchovala extraligovú príslušnosť

MsHK DOXXbet Žilina - HKm Zvolen 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Góly: 22. Vala (Petruška, Rataj) - 24. Zuzin (Michal Chovan), 25. Kovář (Hranáč, L. Jurík), 39. M. Trochta (Michal Chovan)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Návratek, 980 divákov

Žilina: Murín - Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Rúfus, Milovanovič, Grill, Leško - Hájnik, Hreus, Valášek - V. Nemec, Horský, M. Kokavec - Petruška, Rataj, Vala - Stupka, Troliga, Drevenák

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Kučný, J. Valach, Hranáč - Zuzin, Marek Haščák, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Levinskij - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš, od 21. min Méry

Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Sme v takej situácii, v akej sme. Chceli sme v tomto zápase urobiť nejaký výsledok, pretože mužstvo už dlhšie nevyhralo a potrebujeme body. Žiaľ, napriek tomu, že to na tréningoch cítime, dostali sme dva góly po našich chybách v obrane. Našim hráčom chýba aj trochu šťastia, na hokejkách sa prejavuje určitá kŕčovitosť. V nedeľu hráme ešte proti dvadsiatke, čakajú nás ešte nejaké zápasy v základnej časti. Ja verím, že sa pred barážou chytíme, lebo potrebujeme výsledky pre naše sebavedomie."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme boli lepším mužstvom. Žilinčania mali v bránke výborného Murína, ktorý v prvej tretine zlikvidoval 21 našich striel, celkovo za zápas 53. Som rád, že sme získali tri body. Stále bojujeme o pozíciu v play-off, čomu zodpovedala naša hra. Chcem ešte raz vyjadriť spokojnosť so ziskom troch bodov."

• Zdroj: SITA, huste.tv