Andorra takmer prekvapila Moldavsko, rozhodla penalta

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

LAGOS - Futbalisti Andorry boli v stredajšom prípravnom stretnutí proti Moldavsku blízko k nerozhodnému výsledku, súper Slovenska v B-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012 však napokon tesne prehral 1:2.

O všetkom rozhodol premenený pokutový kop vo štvrtej minúte nadstaveného času za faul na Epureana, ktorý úspešne zrealizoval Igor Bugajov.
Andorrčania na štadióne v portugalskom Lagose prekvapujúco viedli, keď v 52. min prekonal brankára Calanceu stredopoliar Joseph Ayala. Reprezentácia miništátu z Pyrenejských hôr už v tom čase dohrávala len s desiatimi mužmi, keď v 37. min videl červenú kartu za ruku vo vlastnej šestnástke obranca Lima. Nariadenú jedenástku Doros nevyužil. V druhom polčase však Moldavsko predsa len otočilo nepriaznivý stav, a to napriek tomu, že v 54. min sa vyrovnali sily na trávniku - po protestoch musel ísť predčasne dole z trávnika Suvorov. V 66. min potom vyrovnal Igor Picusceac a v spomenutej 94. min rozhodol o triumfe favorita Bugajov.

Andorra je najbližším kvalifikačným súperom Slovenska, zverenci Vladimíra Weissa sa predstavia na pôde tohto súpera 26. marca. Štvrtého júna potom privítajú Andorru na domácej pôde. Slováci sú po štyroch dueloch na 4. priečke tabuľky B-skupiny so ziskom siedmich bodov, Andorrčania sú bez jediného bodu poslední.

Moldavsko - Andorra 2:1 (0:0)
Góly: 66. Picusceac, 90.+ Bugajov (z 11 m) - 52. J. Ayala, ČK: 54. Suvorov - 37. Lima

Zostava Andorry: J. Gómes - Rubio (60. Escura), Bernaus, Sonejee, Lima - Sánchez (50. García), Navy (88. Maneiro), Jiménez (50. Moreno), Vales, J. Ayala - S. Gómez.