Spoločná súťaž v nedohľadne, české kluby nemajú záujem

Slovenské a české tímy sa budú zrejme stretávať iba v pohárových súťažiachSlovenské a české tímy sa budú zrejme stretávať iba v pohárových súťažiach Zdroj: SITA

PRAHA - Podľa člena Českomoravského futbalového zväzu Dušana Svobodu, ktorý je zastupujúcim predsedom ligového zhromaždenia profesionálnych klubov, nie je medzi tímami v Česku záujem o vytvorenie spoločnej česko-slovenskej súťaže. O spoločnej futbalovej lige sa diskutuje už niekoľko mesiacov.

 

"Zo strany českých klubov nie je interes o túto súťaž od samého začiatku. Celá myšlienka stagnuje, vôbec to nie je aktuálne téma," vyhlásil D. Svoboda na seminári Klubu športových novinárov, na ktorom sa zúčastnil aj predseda ČMFS Ivan Hašek.

 

"Už sa uskutočnili nejaké informačné stretnutia. Projekt má podporu Európskej futbalovej únie aj Medzinárodnej futbalovej federácie, ale české kluby nemajú veľký záujem. Stále však budeme rokovať so slovenskou stranou, čakáme na predloženie konkrétneho životaschopného projektu. Kým sa však o tom bude iba rozprávať, táto myšlienka bude mŕtva," nechal sa počuť šéf ČMFS Ivan Hašek.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy