VIDEO Gillies za úder zozadu dostal trest na 10 zápasov

Trevor Gillies v súbojiTrevor Gillies v súboji Zdroj: SITA

EDMONTON - Vedenie zámorskej hokejovej NHL udelilo útočníkovi New Yorku Islanders Trevorovi Gilliesovi 10-zápasový dištanc za úder zozadu do hlavy hráča Minnesoty Cala Clutterbucka v stredajšom zápase.

NHL rozhodla o výške trestu po piatkovom vypočutí Gilliesa v Toronte. Gillies dostal trest v prvom dueli po tom, ako mu vypršal deväťzápasový dištanc za účasť v bitke 11. februára proti Pittsburghu Penguins.

V stredajšom dueli NY Islanders - Minnesota (4:1) Gillies narazil Clutterbucka na mantinel v rámci odvety za Clutterbuckov zákrok na Justina DiBenedetta v úvode druhej tretiny. "Úderom do hlavy súpera pri treťom striedaní v prvom zápase po treste za podobný priestupok stratil pán Gillies právo hrať v lige najbližších 10 zápasov," cituje kanadský portál tsn.ca vyhlásenie výkonného viceprezidenta NHL pre hokejové operácie Colina Campbella. "Je šťastím, že neprišlo k zraneniu. Nie je to však ospravedlnenie pre hráča, ktorý takýmto spôsobom zasiahne súpera."

Vedenie ligy zároveň potvrdilo, že podľa pravidiel kolektívnej zmluvy považujú 32-ročného Gilliesa za opakovaného hriešnika. Gillies v tejto sezóne odohral 33 stretnutí, v ktorých získal jeden bod (1+0) a 124 trestných minút. Do zostavy Islanders sa bude môcť vrátiť 26. marca v dueli proti Philadelphii.

• Zdroj: TASR, youtube