VIDEO Žilina s Košicami potvrdila rolu favorita

Hráč Timon Tobias z MFK Košice v súboji s Ondřejom Šourkom z MŠK ŽilinaHráč Timon Tobias z MFK Košice v súboji s Ondřejom Šourkom z MŠK Žilina Zdroj: SITA

ŽILINA - V prvom polčase mali mierne navrch hostia, zatiaľ čo v druhej polovici prevzali iniciatívu domáci hráči a rozhodli o osude stretnutia. V 4. min Košičania prvýkrát ohrozili žilinskú bránku, Juharovu strelu však brankár Dúbravka chytil. Stredopoliar hostí opäť vypálil do priestoru Dúbravkovej svätyne v 20. min, aj tentoraz zlikvidoval jeho pokus žilinský gólman.

Košičania mohli ísť do vedenia v 32. min, keď opäť Juhar približne z 22 metrov trafil do hornej žrde Dúbravkovej bránky. V prvej polovici domáci zaznamenali len niekoľko nepresných "lietadlových" pokusov.

Po zmene strán v 52. min zahral obranca hostí Čonka pred svojou šestnástkou rukou, ale následnú štandardnú situáciu domáci futbalisti prekombinovali a nepodarilo sa im ani ohroziť Tofiloského. Onedlho však už bola "štandardka" v podaní tímu MŠK oveľa vydarenejšia. Po jej rozohratí sa v pokutovom území dobre zorientoval striedajúci Lotyš Zjuzins a premiérovým gólom v žilinskom drese dokopol loptu do siete - 1:0. V 65. min nebezpečne hlavičkoval domáci stredopoliar Bello po Angelovičovom centri z pravej strany. O minútu neskôr sa dostal do brejku Lietava, spoza dvoch obrancov však mieril tesne vedľa.

Žilinskému útočníkovi sa však predsa len podarilo zvýšiť skóre v 69. min, keď ho výborne uvoľnil Zjuzins a Lietava pomedzi nohy brankára hostí skóroval - 2:0. V 83. min opäť Lietava nebezpečne vystrelil z voleja z hranice veľkého vápna, ale jeho pokus letel tesne vedľa pravej žrde košickej bránky. V závere sa Košičania ešte snažili spraviť niečo s nepriaznivým skóre, ale do vyloženej gólovej šance sa nedostali. Úradujúci majster zo Žiliny si pripísal vo štvrtom jarnom zápase prvé víťazstvo.

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "V prvom polčase nás Košice prevyšovali, hrali uvoľnenejšie. My sme boli zviazaní po troch nevydarených dueloch. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a boli sme aktívnejší. Vypracovali sme si dve šance, ktoré sme aj premenili. Výsledok nám hádam naleje do žíl novú krv a pôjdeme ďalej. Bol to jeden z našich najťažších zápasov."

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Medzi šestnástkami sme boli domácim vyrovnaným súperom, trápi nás však kvalita v pokutovom území súpera. Nedokázali sme si vypracovať gólovú šancu, ohrozovali sme súpera len strelami zo strednej vzdialenosti. Žilinčania vyrážali do rýchlych protiútokov a podarilo sa im zlomiť zápas.

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0 (0:0)
Góly: 59. Zjuzins, 69. I. Lietava, ŽK: 33. Šinglár, 40. Djokovič, 52. Čonka (všetci Košice), rozhodovali: Matúš - Somoláni, Tomčík, 2186 divákov
Zostavy:

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Ľ. Guldan (46. Škvarka), Šourek, V. Leitner - Zd. Štrba - Gergel, Bello, T. Majtán (46. Zjuzins) - M. Ceesay (90. Bokila), I. Lietava

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - T. Dobias (60. K. Kuzma), Šinglár - Viazanko (73. Pačinda), U. Matič, Juhar - D. Škutka (81. Digoň)

• Zdroj: SITA, huste.tv