VIDEO Zidane to stále vie, opäť v drese Juventusu

Zinedine ZidaneZinedine Zidane Zdroj: internet

TURÍN - Keď sa povie meno Zinedine Zidane (38), väčšina fanúšikov si okamžite spomenie na niektorý z hviezdnych okamihov tohto francúzskeho futbalového génia, ktorý počas svojej bohatej kariéry rozdával radosť na štadiónoch po celom svete. Trojnásobný najlepší hráč sveta podľa FIFA momentálne pôsobí vo funkcii špeciálneho poradcu v Reale Madrid, kde v roku 2006 ukončil kariéru. Ak sa však naskytne vhodná príležitosť, vždy si rád obuje kopačky a predvedie svoje futbalové umenie.

Naposledy sa tak stalo v stredajšom charitatívnom zápase Juventus Turín - AC Turín. Množstvo bývalých hviezd oboch klubov prijalo pozvanie na toto exhibičné stretnutie, v ktorom vôbec nešlo o výsledok, ale o vyzbieranie peňazí (výnos zo stretnutia bol 230 tisíc eur) na dobrú vec - boj proti chorobe ALS.

Zidane, Nedvěd, Vieri, Davids, Ravanelli, Vialli a mnohí ďalší hráči, ktorí šírili slávu "Starej dámy" z Turína ako aj konkurečného mestského klubu predviedli fanúšikom na Olympijskom štadióne strhujúce futbalové divadlo s množstvom nádherných akcií.

Francúzsky fenomén, tak ako to bolo zvykom počas jeho kariéry, sa okamžite po nástupe na trávnik v druhom polčase ujal dirigentskej taktovky a v podstate každá akcia Juventusu išla cez neho. Spoluhráčom servíroval skvelé prihrávky, ktoré dokáže vymyslieť a zrealizovať iba futbalový génius - a tým Zidane určite je. V 52. minúte duelu jednou z nich našiel Pavla Nedvěda, ktorý jemným tečom znížil na 1:2. Aj akcia, ktorá znamenala vyrovnanie na konečných 2:2 sa začala na kopačkách tohto výnimočného hráča. Vychýrenú kopaciu techniku predviedol aj v 80. minúte, kedy nádherným oblúčikom ponad obrancov ponúkol tutovku Vierimu, ale ten čiastočne verný svojej povesti, keď väčšinou potreboval na gól aspoň dve-tri šance, zaváhal a skóre nezmenil.

Zinedine Zidane sa vždy futbalom bavil a potvrdil to aj pri návšteve USA, kedy pri tréningu s talentovanými hráčmi predviedol svoje šikovné nohy, neopakovateľné zasekávačky a mladíka v bráne "dokonale vykúpal".

• Zdroj: športky, youtube