VIDEO Brutálny Grnčarov, Longovi takmer odkopol hlavu

Shane Long s obviazanou hlavou po zákroku GrnčarovaShane Long s obviazanou hlavou po zákroku Grnčarova Zdroj: SITA

DUBLIN - Futbalisti Írska vyhrali v sobotu v kvalifikačnom zápase "slovenskej" B-skupiny EURO 2012 v Dubline nad Macedónskom tesne 2:1. Okrem troch gólov, ktoré padli už v prvom polčase však zaujal aj nepríjemná situácia z 50. minúty, po ktorej zostal na zemi domáci Shane Long.

Macedónsky futbalista Boban Grnčarov (hrá v klube APOEL Nikózia) si zrejme pomýlil športy a namiesto futbalu v tom momente skôr myslel na bojové umenie. Za kopnutie do Longovi hlavy by sa zrejme nehanbil ani dobre trénovaný karatista či iný bojovník. Na prekvapenie všetkých však za tento "kriminálny" zákrok dostal od maďarského rozhodcú Vada iba žltú kartu.

Je až neuveriteľné, že Long napokon s obviazanou hlavou pokračoval v hre až do konca zápasu (na trávnik prišiel v 20. minúte za zraneného Kilbanea).

Zverenci trénera Giovanniho Trapattoniho sa vďaka tomuto triumfu prepracovali na čelo tabuľky, keď majú na svojom konte 10 bodov rovnako ako druhé Rusko a tretie Slovensko. Všetky tímy zatiaľ odohrali zhodne päť zápasov.

• Zdroj: športky, youtube