VIDEO Rušné newyorské derby, Gáborík zložil Nielsena

Martínek sa vrhol na Gáboríka, tomu pomáha CallahanMartínek sa vrhol na Gáboríka, tomu pomáha Callahan Zdroj: SITA

UNIONDALE - Slovenský útočník klubu Marián Gáborík sa vo štvrtok v mestskom derby proti New Yorku Islanders (2:6) prezentoval gólovou prihrávkou aj tvrdým zákrokom na Fransa Nielsena. Obe akcie sa udiali v prvej tretine.

Trenčiansky odchovanec najprv v 15. min vybojoval puk, dostal sa pred Montoyu, jeho strelu však zablokoval obranca Hilen, no Prospal ju poslal do siete domácich "ostrovanov" a otvoril skóre. Pre Gáboríka to bola 23. asistencia a 46. bod v sezóne.

O dve minúty neskôr Gáborik poslal v strednom pásme ramenom zozadu na mantinel dánskeho centra Nielsena. Obaja skončili na zemi. Gáboríka okamžite napadol Radek Martínek a do potýčky sa zapojili aj domáci bitkár Zenon Konopka a tvrdý obranca jazdcov Bryan McCabe. Nielsen, ktorý narazil tvárou do mantinelu pre zranenie hlavy stretnutie nedohral. Gáborík inkasoval dva dvojminútové tresty - za narazenie na mantinel a za hrubosť.

V druhej tretine domáci "ostrovania" štyrmi gólmi otočili zápas, ktorý sa v tretej tretine zvrhol na boxerský ring. Rozhodcovia v záverečnom dejstve udelili 86 trestných minút. Celková bilancia stretnutia sa zastavila na 112 trestných minútach. Za bitku rozhodcovia udelili 8 päťminútových trestov a za nešportové správanie pridali ďalšie 4 desaťminútové.

• Zdroj: SITA, nhl.com