VIDEO Hossa a Kopecký skórovali, Višňovský s asistenciou

Marián Hossa sa spolu so spoluhráčmi teší z góluMarián Hossa sa spolu so spoluhráčmi teší z gólu Zdroj: SITA

NEW YORK - V stredajších zápasoch NHL sa na ľade objavilo päť slovenských hokejistov. Gólovo sa presadila chicagská dvojica Marián Hossa a Tomáš Kopecký.

Ich zásahy znamenali vyrovnanie na 2:2, keď "jastraby" prehrávali už 0:2 a pomohli Chicagu k víťazstvu nad St. Louis, v ktorého bránke sa neobjavil Jaroslav Halák, 4:3 po predĺžení.

Asistencia, už 49. v sezóne, Ľubomíra Višňovského pri góle Cama Fowlera na 2:0 v zápase Anaheimu zo San Jose (6:2) znamenala pre topoľčianskeho odchovanca vyrovnanie jeho kariérneho maxima 67 bodov.

Boston sa tešil z víťazstva 3:2 nad "ostrovanmi" z New Yorku. Kapitán "medveďov" nebodoval, zhoršil si však svoje postavenie v bodovaní +/-. Bol na ľade pri oboch góloch Islanders a duel opúšťal s -1 bodom.

Hrdinom stretnutia Los Angeles - Phoenix bol Michal Handzuš, ktorý v sam. nájazdoch "načal" hneď úvodným pokusom Bryzgalova v bránke "kojotov". Víťazný gól napokon patril jeho spoluhráčovi Jaretovi Stollovi "Králi" zvíťazili po sam. nájazdoch 3:2.

Carolina - Detroit 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Boston - New York Islanders 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

New Jersey - Toronto 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Washington - Florida 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Chicago - St. Louis 4:3 po predĺžení (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0) - Marián Hossa 1+0, Tomáš Kopecký (obaja Chicago) 1+0

Calgary - Edmonton 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Anaheim - San Jose 6:2 (2:0, 4:1, 0:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Los Angeles - Phoenix 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

• Zdroj: SITA, nhl.com