Kučovú zastavila v Kodani Talianka Briantiová

Zuzana KučováZuzana Kučová Zdroj: SITA

STUTTGART - Slovenská tenistka Zuzana Kučová prehrala v stretnutí osemfinálového 2. kola na turnaji WTA e-Boks Sony Ericsson Open v dánskej Kodani s Albertou Brantiovou z Talianska 6:3, 4:6, 1:6. Favorizovanej ôsmej nasadenej súperke vzdorovala celých 125 minút

Zuzana Kučová mala proti Briantiovej raketový nástup, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Talianka síce následne znížila na 3:4, no záver prvého setu patril slovenskej štvorke. O osude druhého dejstva rozhodol desiaty gem, v ktorom Kučová nevyužila výhodu podania. V rozhodujúcom sete už dominovala na dvorci Briantiová, keď súperke dovolila uhrať iba jediný gem.

Takto si Zuzana Kučová pripíše 30 bodov do počítačového poradia a s nimi zinkasuje prémiu 2950 dolárov.

Alberta Briantiová (Tal.-8) - Zuzana Kučová (SR) 3:6, 6:4, 6:1