Zvonarevová v Baku znechutila tenis Kučovej

Vera ZvonarevováVera Zvonarevová Zdroj: SITA

BAKU - Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela v osemfinálovom 2. kole na turnaji WTA Baku Cup v azerbajdžanskom Baku. Proti favorizovanej jednotke tohto podujatia Vere Zvonarevovej z Ruska odstúpila po 43 minútach za stavu 0:6, 0:3.

Jedinú šancu na brejk mala pri skóre 0:2 v druhom sete. Odnáša si 30 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 187. pozícii, a k tomu šek na 2950 dolárov. Dvojnásobná grandslamová finalistka z uplynulej sezóny Zvonarevová si v piatkovom štvrťfinále zmeria sily s Gruzínkou Annou Tatišviliovou.

Kučová už na zápas nastúpila s natejpovanou dolnou časťou ľavej nohy, na jej pohybe spočiatku neboli znaky zranenia badateľné. Vo výmenách sa držala, ale v ich konci sa presadzovala skúsenejšia tenistka, ktorá svojej súperke dovolila v prvom sete dohromady iba 10 fiftínov. V úvode druhého dejstva mala Slovenska možnosť prelomiť Ruskine podanie, ale svoju šancu nevyužila a po ďalšom prehratom geme musela svoje účinkovanie v zápase nútene ukončiť.

Kristína Kučová má v bilancii zo vzájomných duelov s trojkou aktuálneho renkingu štatistiku 0:2. Vlani získala len dva gemy v 1. kole Australian Open. Pre Kučovú išlo teraz o prvý štart v "main draw" na hlavnej profesionálnej úrovni od februára 2011, keď sa v Paríži - vtedy ako kvalifikantka - takisto dostala medzi 16 najlepších a potom nestačila na Nemku Andreu Petkovicovú.

Mladšia zo sestier Kučových stále čaká na dve víťazstvá v rade na takejto úrovni.

Vera Zvonarevová (Rus.-1) - Kristína Kučová (SR) 6:0, 3:0 - skreč