VIDEO Trnava si doma poradila s nováčikom, rozhodol Karhan

Miro Karhan premieňa pokutový kopMiro Karhan premieňa pokutový kop Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 7. kola Corgoň ligy nad AS Trenčín 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 36. minúte Miroslav Karhan, ktorý premenil pokutový kop po faule na Oravca.

Trenčín začal proti favoritovi na trnavskom trávniku bez rešpektu a dobrou kombinačnou hrou nedovolil domácim založiť súvislú útočnú akciu. Hostia nastúpili so štyrmi legionármi, tým najčerstvejším je tohtotýždňová posila z Trinidadu a Tobaga Lester Peltier. V tíme Spartaku zase dostal v útoku pred Tomačekom prednosť uzdravený Koro Kone. Po polhodine hry stroskotala dobrá kombinačná akcia Trnavčanov na obrannom vale Trenčína. V 35. minúte zahrávali Trenčania priamy kop Salinasom, jeho rotovanú loptu Raška s námahou vyrazil. O minútu neskôr udrelo na druhej strane, keď Čögley v šestnástke fauloval prenikajúceho Oravca a Karhan nariadený pokutový kop bezpečne premenil - 1:0. V poslednej minúte prvého dejstva mohli Trenčania vyrovnať, osamotený Mazák však po presnom centri Godála Rašku neprekonal.

Po zmene strán tempo hry mierne opadlo. V 57. minúte sa prezentoval brejkovým únikom Peltiuer, jeho center sa dostal k Salinasovi, ktorý trestuhodne prestreli opustenú trnavskú bránu. V 69. minúte mal druhý domáci gól na kopačke Procházka, ale tiesnený obrancami už nedokázal v päťke presne zakončiť. Snaživí Trenčania sa čoraz viac dostávali pred trnavskú bránku, no domáca obrana na čele s Raškom si dávala pozor. Keď sa neujal strieľaný center Hlohovského a na druhej strane ani Tomačekov pokus, domáce publikom mohlo osláviť najtesnejšie víťazstvo.

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Gól: 36. Karhan (z 11 m). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Bicák - Čögley, Štefánik, Baez, 3125 divákov.

Trnava: Raška - P. Čarnota, Koubský, Diallo, L. Hanzel - Procházka, Karhan, Kaščák, Bicák - Oravec (56. Tomaček), Kone (66. Petráš)
Trenčín: Volešák - Godál, M. Ševela, Kleščík, Čögley - Mazan (64. Hlohovský), Štefánik (81. Malec), Salinas, Baez, Peltier (64. Horváth) - Depetris

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Vedeli sme, že nás nebude čakať ľahké stretnutie. Sledoval som prípravu Trenčanov, dokázali šiestimi gólmi poraziť Sigmu Olomouc. Dnes to bola drina, chýbala nám ľahkosť. Náš problém bol, že sme málo strieľali. Hráčov nezastihol zápas v optimálnej forme, som rád, že sme vyhrali, no nebolo to v žiadnom prípade jednoduché."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Videli sme zaujímavé stretnutie. Podali sme veľmi dobrý výkon, zlyhali sme v efektivite. Škoda, že sme zápas prehrali, myslím si, že na bod sme určite mali."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv