VIDEO Barcelona zaváhala, Real rozhodol v druhom polčase

Radosť hráčov RealuRadosť hráčov Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti majstrovskej Barcelony stratili body už v druhom zápase španielskej ligy. Na ihrisku v San Sebastiane viedla po polčase 2:0, ale domáci dokázali po prestávke vyrovnať.

Tréner Pep Guardiola šetril niektoré opory na utorkový úvodný duel "milionárskej" súťaže s AC Miláno a do základnej zostavy tak napríklad nepostavil Messiho, Iniestu či Davida Villu.

Aj tak sa Barca dostala rýchlo do dvojgólového vedenia, keď sa v desiatej a jedenástej minúte presadili záložníci Xavi a Fábregas. Letná posila z Arsenalu sa trafila v treťom súťažnom zápase za sebou. Katalánske mužstvo však po polhodine hry prišlo o čílskeho útočníka Alexisa Sáncheza, ktorý si natrhol sval. Barcelone môže chýbať až niekoľko týždňov.

Baskický celok sa po prestávke vrátil do hry. Útočník Imanol Agirretxe a záložník Antoine Griezmann potrestali chyby barcelonskej defenzívy a počas troch minút vyrovnali. Hostia ani so striedajúcim Messim nedokázali odpovedať a nevrátili súperovi aprílovú prehru 1:2.

Real Sociedad - FC Barcelona 2:2 (0:2)
Góly: 59. Agirretxe, 61. Griezmann - 10. Xavi, 11. Fábregas

Real Madrid - Getafe 4:2 (1:1)
Góly: 14. a 69. Benzema, 60. C. Ronaldo (z pok. kopu), 88. Higuaín - 39. a 74. Miku

Villarreal - FC Sevilla 2:2 (1:1)

Góly: 35. G. Rossi (z pok. kopu), 73. Rubén - 24. Negredo, 86. Alexis, ČK: 22. D. López (Villarreal)

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube